64. Bakanlar Kurulu Listesi ve Burçları

64. Bakanlar Kurulu listesi belli oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın onayladığı Bakanlar Kurulu göreve başladı. 64. Bakanlar Kurulu’nda yer alan politikacıların özgeçmişlerini ve burç özelliklerini sizler için derledik. İşte 64. Bakanlar Kurulu ve burçları;

Başbakan: Ahmet Davutoğlu

26 Şubat 1959 Konya doğumlu. Uluslararası ilişkiler uzmanı, akademisyen ve büyükelçi. Eski Dışişleri Bakanı şimdi başbakan olan Ahmet Davutoğlu, Boğaziçi Üniversitesi mezunudur. Davutoğlu’nun Yeni Astroloji burcu Balık Fare.

ahmet_davutoglu

 

Başbakan Yardımcısı: Numan Kurtulmuş

Bakanlar kurulu listesinin en önemli isimlerinden biri Numan Kurtulmuş İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi’nde doçent ünvanını almıştır. 23 Mart 1959 Ünye doğumludur.   Numan Kurtulmuş’un Yeni Astroloji burcu ise Koç Domuz.

Numan Kurtulmuş

Başbakan Yardımcısı: Mehmet Şimşek

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümü mezunudur. Yüksek lisansını İngiltere’de yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek 1 Ocak 1967 Batman doğumludur. Amerika Birleşik Devletleri’nin Ankara Büyükelçiliği’nde yaklaşık dört yıl kıdemli ekonomist olarak çalışan  Mehmet Şimşek’in Yeni Astroloji burcu ise Oğlak At.

Mehmet Şimşek

 Başbakan Yardımcısı: Yalçın Akdoğan

Yalçın Akdoğan; Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümünden mezundur. 22 Eylül 1969 doğumlu olan Yalçın Akdoğan Üsküdar doğumludur. Yeni Şafak ve Star gazetesinde yazarlık yapan Başbakan Yardımıcısı Yalçın Akdoğan’ın Yeni Astroloji burcu ise Başak Horoz.

Yalçın Akdoğan

Başbakan Yardımcısı: Tuğrul Türkeş

Tuğrul Türkeş Bakanlar Kurulu Listesi içerisinde yer alan bir diğer önemli isimlerinden. Kendisi MHP kurucusu Alparslan Türkeş’in oğludur.  Tam adı ile Deniz Yıldırım Tuğrul Türkeş siyasi kariyerine MHP’den sonra TBMM’de Başbakan Yardımcısı olarak devam etmekte.  Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nü bitiren Tuğrul Türkeş 1 Aralık 1954 doğumludur.  Babasının ölümünden sonra MHP’nin genel başkanlığına aday olan Türkeş 8 Ağustos 2015’te, Kasım 2015 genel seçimleri öncesi kurulan geçici hükûmette Başbakan Yardımcılığı görevine getirildi. Bu nedenle MHP disiplin kuruluna sevk edilerek 5 Eylül 2015’te MHP’den ihraç edildi. 18 Eylül 2015 tarihinde AK Parti’den Ankara Milletvekili adayı olarak gösterildi. 24 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan 64.Hükümet’e Başbakan Yardımcısı olarak atanmıştır. Tuğrul Türkeş’in Yeni Astroloji burcu ise Yay At.

Tuğrul Türkeş

Başbakan Yardımcısı: Lütfi Elvan

Lütfi Elvan; İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi’nden mezundur. Amerika Birleşik Devletleri’nde ise Delaware Üniversitesi’nde ekonomi dalında yüksek lisans yapan Lütfi Elvan 12 Mart 1962 Karaman doğumludur. Lütfi Elvan’ın Yeni Astroloji burcu ise  Balık Kaplan.

Lütfi Elvan

Gençlik ve Spor Bakanı: Akif Çağatay Kılıç

Bakanlar Kurulu listesi içerisinde yer alan bir diğer isim Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç oldu.  Akif Çağatay Kılıç ailesiyle Almanya’dan döndükten sonra 1 sene Işık Lisesi’nde okumuş ve sonrasında Alman Lisesi’ni bitirmiştir. Lisans eğitimini İngiltere’deki Hertfordshire Üniversitesi’nde “Siyaset ve Avrupa Çalışmaları” bölümünde tamamlamıştır. 64. Bakanlar Kurulu’nda TBMM’de Gençlik ve Spor Bakanı olarak siyasi kariyerine devam edecektir.  15 Haziran 1976 doğumlu olan Akif Çağatay Kılıç’ın yeni Astroloji burcu ise İkizler Ejderha.

Akif Çağatay Kılıç

Milli Eğitim Bakanı: Nabi Avcı

Nabi Avcı 64. Bakanlar Kurulu listesi içerisinde Milli Eğitim Bakanı olarak yer alıyor.Bakan  Nabi Avcı; Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Doktorasını Anadolu Üniversitesinde İletişim Bilimleri alanında yaptı. Kendisi bir iletişim profesörüdür. Siyasi kariyerine 64. Bakanlar Kurulu’nda Milli Eğitim Bakanı olarak devam edecek olan Nabi Avcı 8 Ekim 1953 Bilecik doğumlu. Bakan Nabi Avcı’nın Yeni Astroloji burcu ise Terazi Yılan’dır.

Nabi Avcı

Adalet Bakanı: Bekir Bozdağ

1 Nisan 1965 doğumlu, 64. Bakanlar Kurulu listesi içerisinde Adalet Bakanı olarak TBMM’de siyasi kariyerine devam edecek olan Bekir Bozdağ Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi, yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Anabilim Dalı’nda tamamladı. Ayrıca Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bakan Bekir Bozdağ’ın Yeni Astroloji burcu ise Koç Yılan’dır.

Bekir Bozdağ

Ulaştırma Bakanı: Binali Yıldırım

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nden mezun olan 64. Bakanlar Kurulu listesi içerisinde Ulaştırma Bakanı olarak görev alan Binali Yıldırım 20 Aralık 1955 doğumludur. Binali Yıldırım’ın Yeni Astroloji burcu ise Yay Keçi.

İçişleri Bakanı: Efkan Ala

Erzurum doğumlu Efkan Ala 1965 yılı doğumludur.  Yeni Astroloji burcu Yılan olan İçişleri Bakanı Efkan Ala 1987’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olarak lisans eğitimini tamamlamıştır.

Efkan Ala

Tarım ve Hayvancılık Bakanı: Faruk Çelik

17 Ocak 1956 Artvin doğumlu olan Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik 60. Hükümet’te Çalışma Ve Sosyal Güvenli Bakanlığı yaptı. Faruk çelik’in Yeni Astroloji burcu Oğlak Keçi.

Faruk Çelik

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Fikri Işık

Fikri Işık; Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. 13 Eylül 1965 doğumlu olan Fikri Işık’ın Yeni Astroloji burcu Başak Yılan’dır.

Fikri Işık

Milli Savunma Bakanı: İsmet Yılmaz

10 Aralık 1961 doğumlu İsmet Yılmaz 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Denizcilik Yüksek Okulu 4 yıllık makine bölümünü ve 1987 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.  Bakan İsmet Yılmaz’ın Yeni Astroloji burcu ise Yay Öküz.

İsmet Yılmaz

Sağlık Bakanı: Mehmet Müezzinoğlu

9 Ocak 1955 doğumlu Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu  1982’de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Bakan Mehmet Müezzinoğlu’nun Yeni Astroloji burcu Oğlak At.

Mehmet Müezzinoğlu

Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 5 Şubat 1968 Alanya doğumludur. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nun Yeni Astroloji burcu ise Kova Maymun.

Mevlüt Çavuşoğlu

Ekonomi Bakanı: Mustafa Elitaş

5 Şubat 1957 Kayseri doğumlu olan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, 1981 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü mezun oldu. Bakan Mustafa Elitaş’ın Yeni Astroloji burcu Kova Horoz.

Mailiye Bakanı: Naci Ağbal

1968 yılı doğumlu Maliye Bakanı Naci Ağbal 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.  Naci Ağbal’ın Doğu burcu Yılan.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı: Sema Ramazanoğlu

1959 yılı doğumlu olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Ankara Üniverisitesi Tıp Fakültesi mezunudur.  Bakan Sema Ramazanoğlu’nun Doğu burcu Domuz.

Sema Ramazanoğlu

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı: Süleyman Soylu

21 Kasım 1969 İstanbul doğumlu Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Süleyman Soylu  İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi.  Süleyman Soylu’nun Yeni Astroloji burcu, Akrep Horoz.

Süleyman Soylu

Orman ve Su İşleri Bakanı: Veysel Eroğlu

18 Ağustos 1948 doğumlu Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü bitirdi. Doktorasını İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Bakan Veysel Eroğlu’nun Yeni Astroloji burcu Aslan Fare.

vesel_eroglu

AB Bakanı: Volkan Bozkır

Ankara doğumlu AB bakanı Volkan Bozkır 22 Kasım 1950 yılında dünyaya gelmiştir. 1971 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Bakan Volkan Bozkır’ın Yeni Astroloji burcu Yay Kaplan.
Volkan Bozkır

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Berat Albayrak

İstanbul Üniversitesi İngilizce işletme mezunu olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak 1 Ocak 1978 doğumludur. Bakan Berat Albayrak’ın Yeni Astroloji burcu ise Oğlak Yılan.

Berat Albayrak

Kalkınma Bakanı: Cevdet Yılmaz

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz 1 Nisan 1967 Bingöl doğumludur. 1983 yılında ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ne girerek bu bölümden 1988 yılında birincilikle mezun oldu. Bakan Cevdet Yılmaz’ın Yeni Astroloji burcu ise Koç Keçi.

Cevdet Yılmaz

Kültür Bakanı: Mahir Ünal

1 Temmuz 1966 doğumlu Kültür Bakanı Mahir Ünal  lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde aldı ve buradan 1991 yılında mezun oldu. Elbistan doğumlu Bakan Mahir Ünal’ın Yeni Astroloji burcu Yengeç At.

Mahir Ünal

Gümrük ve Ticaret Bakanı: Bülent Tüfenkçi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, 1966 yılı Malatya doğumludur. Ortaokul ve Lise öğrenimini Yeşilyurt İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olduktan sonra Ticaret Hukuku üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı.Bülent Tüfenkçi’nin Doğu burcu At.

 

Bülent Tüfekçi

Çevre ve Şehircilik Bakanı: Fatma Güldemet Sarı

1970 yılı Malatya doğumludur. Mimar olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’nın Doğu burcu Köpek.

 

Fatma Güldemet Sarı

 

Son Dakika: Rüzgar Çetin 7,5 yıl Hapis Cezası Aldı!
Gündem
  
Son Dakika: Rüzgar Çetin Sebep olduğu trafik kazasıyla polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün hayatını kaybetmesine neden olan...

İşte Dünyanın En Zengin 100 İnsanı ve Burçları

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın