Demet Akalın Şarkılarında Verilen Mesajlar

Arkadaşlık İlişkilerimizi çoğu zaman sorgularız. Peki aklınıza Demet Akalın şarkılarında verilen mesajlara hiç dikkat ettiniz mi?

Giderli şarkılarıyla gönüllere taht kurmuş, Pop müziğin kraliçesi  Demet Akalın‘ın şarkılarını dinlerken siz de eski sevgilinizden nefret etmiyor musunuz? İntikam almak için gün sayan yok mu aranızda? Yeni sevgiliyi kolunuza takıp Bebek’te üç beş tur atmayı hiç mi aklınızdan geçirmediniz? Şunu unutmayalım ki intikam alırken de kibarlığımızdan taviz vermiyoruz ve geri dönen sevgiliye hayatı zindan ettikten sonra ”Kalbini mi kırdım? Affedersin!” deyip yolumuza devam ediyoruz. Neticede büyüklük bizde kalsın. Peki Demet Akalın şarkılarında sadece eski sevgiliye mi gider yapıyoruz? Cevabınız ”Evet” ise yanılıyorsunuz. Arkadaşlarımızın da tehlikede olduğu o şarkılara gelin birlikte bakalım;

Evli, Mutlu, Çocuklu

Bu şarkı ne kadar masum öyle değil mi? Tüm genç kızların sesi adeta… Evli, mutlu, çocuklu olmak istiyorum diyorsun ama bir bakmışsın; Geçen yaz evlenen, düğününde hunharca oynadığın kankan Ayşe’ye de gider yapıyorsun. Nasıl mı? Şarkının  ”Kimler kimler yuva kuruyor ? Ben niye kuramıyorum?” bölümünü avaz avaz söylerken  aklından hiç geçmedi mi? Hadi itiraf et:)

Rekor

Senin ilişkin bitmiş , kendini yılın çifti sanıyorken bir bakmışsın sevgilin seni başka bir kıza tercih etmiş. Sen bu kadar acı çekerken o da ne? Hiç ummadığın çiftler rekor kırıyor. Nıt Nıt Nıt, demek arkadaşım dediğin kişilerin ilişkisini bazen ciddiye almıyorsun. Yakalandın:)

Koltuk

Bu şarkıda da sayın Demet Akalın yine arkadaşlara gider yapmamızı sağlıyor. ‘Bizi tanıştıranlar mutsuzken ortada yok’ diyor, meali şudur; ”Kanka, adam gitti! Ne demek ne yapayım ? Beni sen tanıştırdın! Alo, Aloo ! Nerdesin? Aa kapatmış”

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.