Aşk

İşte tarihin gelmiş geçmiş en gizemli konusu; aşk. İnsana “asla yapmam” dediği şeyleri bile yaptıran, çöllere düşüren, dağları deldiren, uğruna fırtınalar kopartan o yüce güç… İşte bunlar olmadan yaşamak anlamsız gelir insana… Aşk hakkında merak ettiğiniz her şey Burç Magazin’de!

Nasıl Bir Âşıksınız?

Bir kişiye, doğaya ya da nesneye duyulan derin sevgidir aşk! Nasıl âşık oluyorsunuz? Âşık olunca gözü hiçbir şeyi görmeyenlerden misiniz yoksa aşkını sessiz ve derinden yaşayanlardan mı?

Vazgeçilmez Aşk Serüveni

Mutlu bir aşk hayatı, insanın günlük rutinini çekilir kılabilmesinin belki de en güzel yolu… Aşk adı verilen derin ve yoğun şekilde hissettiğimiz bu kimyasal etkileşim, tarihin hala en tartışılan ve üzerine konuşulan konusudur. Bu o kadar derin bir mevzudur ki, üzerine ne kitaplar yazılmış, ne tablolar yaratılmış, ne şarkılar bestelenmiş, gel gör ki halen onu tam olarak tanımlayan bir eser oluşturulamamıştır. İnsanı bir anda allak bullak eden, bu gizemli duygunun kaynağı neydi ve en önemlisi bir sonu var mıydı? Aşkın ömrünün 3 yıl mı yoksa 5 gün mü olduğu gibi sorular her zaman insanların kafasında bir soru işareti olarak kaldı. Kimisi ilk görüşte aşk fikrine gönülden bağlıydı, kimisi ise bir insanı tanımadan ve onunla vakit geçirmeden aşk hissetmenin imkânsız olduğunu savundu. Bazıları da, asıl aşkın aşk acısıyla başladığını iddia ediyordu.

İlginç olan şu ki, aşk acısı insanı yataklara düşürse de, yemeden içmeden alıkoysa da aşkı aramaktan vazgeçmiyoruz. Aşk başlı başına güçlü bir duygu olmakla kalmıyor, aşk acısı da insanı olgunlaştıran ve bakış açısını değiştiren muazzam bir deneyim sağlıyor. En güzel roman kahramanları aşk için ölmeyi bile göze alan, unutulmaz karakterlerden oluşuyor.

Aşkın en güzel yanı, baktığımız her şeyde farkında bile olmadan onu arıyor oluşumuz. Aşk varsa, hayat her şeye rağmen güzeldir.