Başak Burçları Keman’la Dünyayı Salladı, Şimdi Sıra Türkiye’de!

Dünyaca ünlü iki keman virtüözü bu yaz Türkiye’ye sıra dışı performanslarıyla sizi büyülemeye geliyor.

Yaşlandıkça şarap gibi müziği de lezzetlenen Itzhak Perlman ve çılgın sahne şovlarıyla Hip Hop müziği birleştirerek modern müzikte ses getiren Lindsey Stirling, bu yaz mutlaka gitmeniz gereken konserler arasında yerini aldı.

69 yaşındaki Itzhak Perlman ve 29 yaşındaki Lindsey Strling’in kemandan başka çok büyük bir ortak noktaları daha var. Bu dünyaca ünlü iki virtüöz de Başak burcu!

Müzik kariyerlerinde bu noktaya gelmelerinde Başak burcu olmalarının etkisi ne olabilir dersiniz?

Müzikle uzun süre uğraşanların, bu işe gönül verenlerin çok iyi bildiği gibi, müzik aleti çalmak demek milyonlarca kere tekrar yapmaktır. Mükemmele ulaşana kadar tekrar ve tekrar denemektir. Beste yapmak zaten başlı başına bir olay. Kısacası bizi kendimizden geçiren o notalar kolay oluşmuyor. Müzikle uğraşmak her şeyden önce sabır gerektiriyor. Azim ve detaycılık da bir araya gelirse, başarılı bir müzisyenin özellikleri tam da bir Başak burcunun özellikleriyle örtüşüyor.

Ne zaman geliyorlar?

Geçtiğimiz yüzyılın en iyi keman virtüözü olarak kabul edilen Itzhak Perlman, 2013 ve 2014 yıllarındaki konserinden sonra 28 Mayıs 2015’te Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde bir kez daha klasik müzik severlerle buluşacak.

Itzhak Perlman

Dünyanın en popüler keman virtüözü Lindsey Stirling, Cafe Breno sponsorluğunda 14 Temmuz 2015’te ilk kez İstanbul Zorlu Center PSM’de konser verecek.

Lindsey Stirling

 

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın