Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcu özellikleri neler? Bu burcun insanları hangi yapılarıyla ön plana çıkıyor? Başak kadını ve erkekleri birbirleriyle benzerlik gösteriyor mu?

Başak Burcu genel özellikleri

İşte Başak Burcu kadını ve erkeğinin aşk, iş ve aile hayatına dair genel özellikleri:

Yönetici Gezegeni: Merkür

Elementi: Toprak, Değişken

Tarihleri: 23 Ağustos – 22 Eylül

Başak Burcu genel özellikleri

Başak Burcu özellikleri analiz etme gücünü ve pratik zekayı anlatır. İkizler gibi yöneticisi Merkür’dür. Onu ilk gördüğünüzde derli toplu biri olduğunu düşünebilirsiniz. Hatta bu özellik sadece imajla kalmaz, çevresindeki insanların dağınık yaşamlarını da düzenleme eğilimine girer. Başaklar düzen meraklısıdır. Dolayısıyla eleştirel ve mükemmeliyetçi bir doğaları da vardır.

Başaklar için maddi güvence önemlidir. Bakış açıları realisttir; yoksa düzenli bir yaşama nasıl kavuşabilirler ki? Kariyer yükselişleri genelde risksiz gerçekleşir. Etrafınızdaki Başaklar’a baktığınızda çoğunun geç olmadan evlendiğini, iyi bir işe sahip olduğunu ve tercihlerinden dolayı pek bodoslamadıklarını görürsünüz. Çünkü bu insanlar boş hayallerin peşinden koşacağına elindekilerden mükemmel bir düzen yaratmayı tercih eder. Başak burcu işiyle sahnededir. Detaycı ve parçayı gören bir yapısı vardır.

Başak burcu ona bahşedilen gözlem gücü sayesinde doğru ve yanlışı kolayca ayırt edebilir. Dikkatli kişilerdir. Bir şeye karar vermeden önce ince eleyip sık dokur, detaylıca her ayrıntısını analiz edip bir karara varır. Sistem kurma ve geliştirme onun ilgi alanına girer. Uygunsuz durumları hızlı bir şekilde anlayabilir ve düzeltme çabalarına girebilir. Tüm bu hareketleri onları ayrıntıcı, takıntılı ve titizlik hastası gibi gösterebilir. Bu kişiler ileri ki yaşlarında sabit düşünceli ve monoton biri olabilirler.

Başak Burcu kadını

Başak Burcu özellikleri kadına son derece düşünceli ve dişi bir enerji verir. Detaylara önem veren bu müthiş kadın her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırmak ve öğrenmek ister. Dolayısıyla olasılıkları önceden görebilir. Ama meraklı yapısının özel hayatında ‘dır dır’ şeklinde algılanmasını engelleyemez. Aslında ruhunun her zerresinde idealistlik akar. Her şeyi merak etmesi, araştırması, kendine ait bir sistem oluşturması hedeflediği o düzene ulaşma arzusundandır. Başak kadını hizmet etmeye bayılır. Hırslıdır ve pes etmek nedir bilmez.

Evlilik onun için imkansız değildir. Aksine hayatını düzene sokması için evlenmeye ihtiyaç duyar. Ve tabii ki sorumluluklarının farkında olduğu için de çok iyi bir eş olur. Sabah kalkar kalkmaz kahvaltıyı hazırlar, çocukları giydirir, kreşe götürür ve akşam iş çıkışında çocukları okuldan alıp eve gider. Bu rutinden pek sıkıldığı söylenemez.

Her konuya pratik ve hızlı çözümler bulabilen Başak kadını merhametli ve adaletlidir. Yeniliklerden pek hoşlanmaz. Hayatını kontrol etmek ister, hatta bazen en sevdiği insanın hayatını bile… Ama bir şeyi öğrenmesi gerekiyor; hiç kimse mükemmel değildir.

Bu kadını kolayca evliliğe ikna edeceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Kesinlikle karşınızda bir çetinceviz var! Sizi hayatına alabilmesi için önce kendi hayat tarzına, kültürüne uygun olup olmadığına bakar. Ardından geçinebilecek kadar bir paraya sahip olup olmadığını irdeler ve en önemlisi nasıl bir eş ve baba olduğunuza bakar. Eğer ki bu sınavı verirseniz dünyanın en şanslılarından olabilirsiniz. Çünkü ömür boyu yanınızda olup size hizmet edecektir.

Başak Burcu erkeği

Başak Burcu özellikleri erkeğe de idealist bir enerji yükler. Başak erkekleri hedefine ulaşana kadar araştırır, stratejiler oluşturur ve sonunda arzusuna kavuşur. Çoğu insan bu adamın dediğim dedik biri olduğunu düşünür. Çünkü onu kararlarından ve düşüncelerinden vazgeçirmek oldukça zordur.

Zor bir erkektir. Her konuda detaylara takılır ve sağlam stratejiler kurar. Bu da risk almadan başarıya ulaşmasını sağlar. Aşırı şekilde detaylara takılması ise sosyal hayatında hazır cevap biri olarak anılmasına yol açar.

Başak erkeği sevecen ve hoş bir mizaca sahiptir. Kaybetmeyi kabullenemez, genelde çevresiyle yaptığı tartışmaların çoğu bu nedene dayanır. Böyle bir durumda insanların açıklamalarını bile dinlemeden sinir bozucu davranabilirler. Neşelidir ama atılgan değildir, onun yerine gözlemlemeyi tercih ederler. Genç yaşında fazla sosyal olmayan Başak burcu erkekleri ileri ki yaşlarda son derece sosyal bir entelektüele dönüşürler.

İnsanlarla iletişimleri çok özeldir. Saygıda kusur etmezler. Sadece çok kızgın olduğu zamanlarda bu durum tersine dönebilir.

Romantizmden pek hoşlanmayan bu mükemmeliyetçi adamın aşk hayatında ürkek tavırları vardır. Flört konusunda ustadır ama duygularını açıklama konusunda çekingenlikleri vardır. Aşık olduğu kişiye sadık ve bağlıdır. Mükemmel bir eş ve baba adayıdır. Ama ciddi bir birlikteliğe başlamadan önce çok düşünür ve sonunda “Evet,” kararını alırsa, sonsuza kadar sevgilisine sadık kalır.

Koç Burcu Özellikleri
Boğa Burcu Özellikleri
İkizler Burcu Özellikleri
Yengeç Burcu Özellikleri
Aslan Burcu Özellikleri
Terazi Burcu Özellikleri
Akrep Burcu Özellikleri
Yay Burcu Özellikleri
Oğlak Burcu Özellikleri
Kova Burcu Özellikleri
Balık Burcu Özellikleri

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın