Beste ve İpek Açar’ın Miras Kavgası Büyüyor

kayahan ipek acar beste acar miras 2015 2

Kayahan’ın kızı Beste Açar Haravon ile eşi İpek Açar miras kavgasına tutuştu.

Kelebek’in haberine göre; Kayahan‘ın ölümünün ardından kızı Beste Açar ve eşi İpek Açar arasındaki miras tartışması hızla büyüyor. 3 Nisan’da vefat eden ünlü sanatçı Kayahan’ın ilk evliliğinden olan Beste Haravon, babasının mal varlığının belirlenmesi için veraset davası açtı. Mahkemeye verdiği dilekçe ise ilginç iddialardan oluşuyor. 20 Mart’ta babasının hastalığı nedeniyle uyutulmaya başlandığını, bu süreçte Kayahan ve İpek Açar ortak hesabındaki 894 bin TL’nin önemli bir kısmının çekildiğini dile getiren Beste Haravon, Açar’ın kendisinden kapsamlı bir vekaletname istediğini öne sürdü.

Facebook’tan manidar bir yazı paylaştı

beste acar ve kayahan

Kayahan’ın kızı Beste, basına yansıyan miras tartışmalarının ardından kendi Facebook hesabından manidar bir yazı paylaştı. “Öküz öldü ortaklık ayrıldı,” diye belirten genç kadın duygularını şöyle ifade etti: “Sana hep o kadar güvenip yaslanmışım ki, değil yürümek ayakta bile duramıyorum artık. ‘En güzel bestem’ dediğin beni babacığım çoook üzüyorlar. Senin yanında hazırolda duranlar kral oldu. Tam yerinde bir atasözü; öküz öldü ortaklık ayrıldı. Bir saat kalkıp gelsen, anlatsam sana yine, beni kurtarsan onlardan. Elimi tutup çocukken düştüğümde yaptığın gibi ayağa kaldırsan beni. Çok ihtiyacım var.”

İpek Açar’ın Avukatı: “İddialar asılsız”

beste acar ve ipek acar miras kavgasi

Tüm bu konuşmaların ardından İpek Açar’ın avukatı Özal Oğuz iddiaların asılsız olduğunu söyleyerek açıklama yaptı:  “İpek Açar aleyhine Beste Haravon tarafından asılsız ve çirkin ithamlarda bulunulmuştur. İzi bulunmasın diye hesaplardan çok yüksek miktarlarda nakit meblağların çekildiği, mal varlığıyla ilgili yanlış bilgi verildiği, elinden acele ve ısrarla vekalet alınmaya çalışıldığı iddiaları tamamen asılsızdır. Kayahan’ın 20 Mart’ta uyutulduğu iddiası da doğru değildir. Kendisi yoğun bakım ünitesine dahi 23 Mart tarihinde alınmıştır. Uyutulması ise daha sonraki günlerde olmuştur. İddialarda geçen banka hesapları ve meblağlar, Açar çiftinin 22 yıllık mutlu birliktelikleri süresince oluşturdukları müşterek birikimleri ve banka hesaplarıdır. Hesaplar üzerinde yapılan tasarruflar, İpek Açar’ın yasal hakları kapsamında ve her aşamada Kayahan’ın istek ve iradesine uygun olarak gerçekleştirilen tasarruflardır. Bu asılsız iftira ve hakaretleri sebebiyle Beste Haravon aleyhinde Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunma hakkımız saklıdır.”

Fotoğraf: Hürriyet Kelebek

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.