Burçlar

Çağlar boyu insanlar başta kendilerinin olmak üzere, tüm insanlığın gizemini çözmeye çalıştılar. Burçlar, hem insan karakterine dair analizler, hem de geleceğe dair bir öngörü sunarak bu gizem perdesini aralamaya yardımcı oldu. Geçmişten günümüze yapılan binlerce araştırma sonucu, bugün sahip olduğumuz bilgileri edindik ve burçlara dair yediden yetmişe herkesin kafasında genel bir fikir belirdi.

burclar-bati-burclari-dogu-burclari

Gökyüzündeki Rehber

19. yüzyılda gezegenlerin tüm hareketleri incelendi. İnsanın doğduğu gün ve o anki saate göre gezegenlerin konumları, bir burcu simgeliyordu ve burçların doğuşu bu şekilde başladı. Bir yıl içerisinde 12 ayrı burç, her biri birbirinden farklı olarak özgün simgelerle belirlendi. O gün ve saatte doğan kişinin karakterine olan etkileri gözlemlendi. Burçların yüzyıllar boyunca sürecek merak dolu serüveni böylece başlamış oldu.

Senin Yıldızın, Senin Yaşamın

Astrolojinin geçerliliğini reddeden kişilerin bile en az bir defa burç yorumlarına göz attığına emin olduğumuzu söyleyebiliriz. Burç Magazin ekibi olarak, burçları daha detaylı bir şekilde ele alarak, futboldan siyasete, müzikten modaya kadar her alanda kendini gösteren etkilerini sunuyoruz. Hoşlanıp hoşlanmadığınız şeyler, egzersiz ve diyet biçimleri, moda, aksesuar ve en güncel haliyle haberler, burçların etkileri de göz önüne alınarak araştırılıyor.

Bu konuda eskiden beri süregelen tartışmalar olsa da, varlığı kesinlikle reddedilemeyen astrolojiyle alakalı bilgiler insanın hayatını kolaylaştıracak yönde öngörü değerleri sunmaya devam edecektir.

Burc Magazin Video