Burcuna Göre Hangi Star Wars Karakterisin?

Star Wars, son serisi “Güç Uyanıyor” ile geçtiğimiz yıl, hayatımızı nereye dönsek onunla karşılaşacağımız kadar yoğun bir şekilde doldurdu. Marketlerde bile insanlar üzerinde Star Wars yazılı şapkaları, kupaları, hatta ayakkabı çekecekleri alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdular. Eminiz şimdiye kadar bu serileri izlerken kendinizle özdeşleştirdiğiniz Star Wars karakterleri olmuştur. Gelin bu karakterleri bir de burçlara göre irdeleyelim. Bakalım burcuna göre hangi Star Wars karakteri seni temsil ediyor?

Hangi Star Wars Karakterisin?

Koç Burcu, Rey!

star-wars-koc-burcu

Koç burcu özelliklerini her yönüyle barındıran oyuncu Daisy Ridley, tam anlamıyla mücadeleci ve savaşçı ruhlu bir burca sahip. Bu filmde de rolünün hakkını fazlasıyla veriyor.

Boğa Burcuysan, Chewbacca’sın!

star-wars-boga-burcu

Ağırbaşlı, duygusal ve yavaş hareketleriyle  ve benim favori karakterim olan Chewbacca, Boğa burcu kişilerin ete kemiğe bürünmüş hali adeta! Güçlü, güvenilir, sadık olduğu kadar da dik başlı! Ve tabii ki yemeğe olan düşkünlüğünü unutmamak gerekiyor.

İkizler Burcu için, Luke Skywalker geliyor!

star-wars-ikizler-burcu

 

Luke Skywalker , İkizler burcu kişilerin tüm özelliklerini barındırıyor. Atik, genç ruhlu, bir orada bir burada, yakalaması imkansız biri! Hevesli ve meraklı yapısıyla İkizler burcunun adeta bir izdüşümünü sergiliyor.

Yengeç Burcu, elbette Han Solo!

star-wars-yengec-burcu

Harrison Ford‘un mükemmel bir Yengeç burcu erkeği olduğunu biliyor muydunuz? Hem Güneş hem de Ay burcu iflah olmaz bir Yengeç olan Harrison’un içinde küçük bir ergen gizleniyor. Asık suratlı, şikayetçi ve biraz da kendini beğenmiş bir asi ruh!

Aslan Burcuysan başka kim olabilirdi ki, C-3PO!

star-wars-aslan-burcu

Hadi itiraf edin, C-3PO’nun bu altın renkli kostümünü giyme şansın olsa, bir an olsun üzerinden çıkarmayacağına eminiz sevgili Aslanlar! En az kostümü kadar göz alıcı bir ışıltıya sahip olan C-3PO katakterinin, gizliden gizliye Başak burcundan da esintiler taşıdığını söylemeliyiz. Her Aslan biraz öyle değil midir zaten!

Başak Burcu, Princess Leia!

star-wars-basak-burcu

Hem Jüpiter hem de Venüs Başak Burcunda kardeş kardeş yan yana durursa, ortaya Carrie Fisher gibi bir karakter çıkıyor. Biraz eleştirmeyi seven, mükemmelliyetçi, örnek bir vatandaş ve olup bitenlere takdire şayan bir tahammül sergileyebilen bir karakter.

Terazi Burcuysan, Qui-Gon Jinn’den başkası olamazsın!

star-wars-terazi-burcu

 

Olağanüstü güçlü, çevresinde olup bitenlerle ilgili denge ve uyumu mükemmel bir biçimde sağlayabilen ve yaşlandıkça katmerlenen o havalı duruşuyla Qui-Gon Jinn, Terazi burçlarının kesinlikle benimsemekten zevk alacakları bir karakter!

Akrep Burcu, söylemeye gerek var mı: Darth Vader!

star-wars-akrep-burcu

Üzerinde müthiş bir şekilde taşıdığı siyah pelerininin altında gizlenen karanlık taraf Darth ve onun alter egosu Vader… Son derece gizemli ve merak uyandıran bir karakter. Ama ne olursa olsun, insanlar karanlık tarafın büyüsüne kapılmadan edemiyorlar, tıpkı Akrep burcu kişilerde olduğu gibi!

Yay Burcu; elbette Yoda!

star-wars-yay-burcu

Biraz çileden çıkarıcı dinginliği, inci gibi değerli bilgeliğiyle etrafını aydınlatmaktaki başarısı ve ne olursa olsun sönmeyen iyimser yaklaşımıyla Yoda, Yay burcu arkadaşlarımıza olan sevgimizin artmasını sağlayacak kadar sevimli!

Oğlak Burcu, Senator Palpatine!

star-wars-oglak-burcu

Hatalara karşı tahammülsüz, azimli karakteriyle, muhafazakar bir imparatorluk yönetme konusunda kararlı görünen Darth Sidious, Oğlak burçlarının güç peşindeki arayışının bir yansımasıdır aslında!

Kova Burcu, R2D2, daha zekisi bulunamadı!

star-wars-kova-burcu

Biraz tuhaf, ne zaman ne düşüneceği belli olmayan ve dışarıdan bakıldığında diğerlerinden farklı bir imaj çizen Kova burçlarının kendilerine özgü bir kendini ifade etme ve iletişim şekli vardır. Tıpkı R2D2′ karakterinde olduğu gibi!

Son olarak Balık Burçları için geliyor; Padme Amidala!

star-wars-balik-burcu

Hayalperest, barış yanlısı ama aşık olduğu kişinin peşinde deli divane olabilen güçlü bir duygu dünyasına sahip Balık burçlarını, Padme Amidala’dan başkası daha iyi tarif edemezdi!

Eğer siz de sıkı bir Star Wars hayranıysanız, ilgili diğer yazılara da göz atmadan geçmeyin!

 

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın