Çocuğunuza Burcuna Göre Davranın

Çocuğunuza bir de burcuna göre davranmayı deneyin belki onların sorunlarını çözmede yardımcı olabilir ve onlarla farklı bir iletişim kurabilirsiniz.

Her anne ve çocuk iletişim kursa da, doğru temeller üzerine ve onun karakterine uygun bir yaklaşım şeklini burcu sayesinde gerçekleştirebilir, daha düzgün bir temel atabilirsiniz. İşte burcuna göre çocuklara davranma şekilleri…

Koç Burcu

Enerjik Koç burcu çocukları, akıllarına koyduklarını yapacakları için tehlikeli durumlara maruz kalabilirler. Duygusal zekaları da üstün olacaktır. Çocuğunuzun enerjisini çıkartmasını sağlamanız, onu susturmak yerine enerjisini doğru bir şekilde yönlendirmeniz gerekir. Ona dürüstlüğü öğretin ve dürüst bir ilişki kurun.

koc burcu

Boğa Burcu

Algıları güçlü ve hisleri gelişmiş olan Boğa burcu çocukları, belli bir rutine sahip olmak ve onu değiştirmemek isterler. Ona düzenli programlar hazırlayabilirsiniz. Öğrendiklerini denemek, hatta direkt olarak deneyerek öğrenmek isterler. Onu eleştirmeyin, deneyim kazanmasına ve güçlü hissetmesine izin verin.

boga burcu

İkizler Burcu

İletişim yeteneği yüksek İkizler burcu çocuğu, her şeyi öğrenmek isteyecektir. Doğru yönlendirilmezse tam tersi içe kapanık biri olabilirler. Öğrenmeye açık olduğundan buna izin verin ve destekleyin. Sanat alanında kendini göstermesi için fırsat yaratın.

ikizler burcu

 Yengeç Burcu

Olgun, anlayışlı, şefkatli ve duygusal Yengeç burcu çocukları, ailelerine bağlı olurlar. Sevginizi ona göstermekten asla çekinmeyin. Güven verin ve insanları sevmesi için ortam hazırlayın. Duygularını dışa vurmasında yardım edin, onlara karşı hassas davranın; kırgınlıkları onları yaralayabilir.

yengec burcu

Aslan Burcu

Eleştirilmeyi sevmeyen, gururlu ve eğlenmeyi seven Aslan burcu çocuklarına haksızlık yapmaktan kaçının. Babasıyla vakit geçirmesini sağlayın. Ailelerini kesinlikle taklit edeceklerdir; dikkatli davranın ve iyi örnek olmaya çalışın. Ona emretmek, zorunda bırakmak yerine öneride bulunun ve kendi fikri olduğunu düşünmesini sağlayın.

aslan burcu

Başak Burcu

Düzenli ve olgun bir çocuk olan Başak burcu çocuğu, beğenilmeyi ve övülmeyi ister. Bu konuda doğru noktayı bulun. Gönüllülük projelerine katılmalarını sağlayın. Eleştiriye gelemezler; bu durum için ona yardımcı olun. Beceriksiz oldukları konuları gizlemeye çalışırlar; kendine güvenli yetiştirmeye çalışın.

basak burcu

Terazi Burcu

Romantik yapılı ve sanatçı ruhlu Terazi burcu çocuklarını kesinlikle sanatla yakın tutun. Kendini keşfetmesi için olanak tanıyın; küçük yaşta boya, müzik aleti, yazmak gibi sanatlarla tanışmasını sağlayın.  Sanatsal aktivitelere götürün ve onu sosyallikten uzak tutmayın.

terazi burcu

Akrep Burcu

Akrep burcu çocukları, nasıl davranılırsa öyle davranacak çocuklardır. Onlara özel alan ve zaman sunmayı ihmal etmeyin. Savaşmak yerine ona saygılı davranın. İstediği şeyler konusunda tutkulu davranacaktır; arkasında olun.

akrep burcu

Yay Burcu

Maceracı Yay burcu çocuklarına bu ruhlarını destekleyici şekilde davranın. Kendi maceralarını yaratmasına izin verin; pusula, harita, dürbün gibi oyuncaklar edinsin. Keşfedebileceği sirk, hayvanat bahçesi, oyun alanları, ormanlar gibi yeni göreceği alanlara götürmeye çalışın. Öğrenmeye açık olduğu için bu konuda da destek verin.

yay burcu

Oğlak Burcu

Her zaman olgun davranan Oğlak burcu çocukları, emin olun ki gelecekte çalışkan olacak, iş hayatında aktifleşecektir. Onlar için güven çok önemli; küçük yaşta güvenmeyi ve güvenilir olmayı öğretin. Ahlaklı, çalışkan, zeki bir çocuk olacaktır; fazla övmeyin ama bu huylarının değerini de bilin.

oglak burcu

Kova Burcu

İnatçı ve başına buyruk Kova burcu çocuğu, kendine özel bir mekan ve kendine ayıracağı biraz zaman isteyecektir. Bağımsızlığına düşkün olduğu için sizden bunu bekleyecektir. Hızlı öğrenen, zeki, sanatçı ruhlu bir çocuktur; bu konularda onu destekleyin. Onu sıkmayın; birlikte ortak kurallar koyup bunlara uymasını sağlayın.

kova burcu

Balık Burcu

Duygusal bir çocuk olan Balık burcu çocuğuna ilgi ve sevgi vermeyi ihmal etmeyin. Hayal gücünü değerlendirmesini sağlayın ve sanata yönlendirin. Sizden gerekli sevgiyi gördüğüne emin olmazsa, duygusal olarak yara alabilir. Her zaman hayal dünyasında olmasına izin vermeyin fakat bunu engellemekten de vazgeçin.

balık burcu

 

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.