Daha İyi Seks İçin 7 Egzersiz

İşte size şehvetli yanınızı ortaya çıkarmak, seks esnasında güven patlaması yaşamak ve çıplakken daha iyi görünmekte yardımcı olacak fitness dersleri ve moda çılgınlıkları!


Haydi biraz seksten bahsedelim. Bazen, özellikle kadınlar olarak zevk konusunda potansiyelimizi ortaya koymakta zorlanırız. Seks terapisti ve yazar Doç. Dr. Jane Greer, “Her şey enerjiye ve bastırılmışlıklara dayanıyor. Biz kadınlarda bastırılmış duygular ve kısıtlamalar kendi bedenlerimizle barışık olmamaktan kaynaklanıyor” diyor. Kadınlarda kendine güvensizliğin seksten zevk almamanın başlıca nedeni olduğunu söylüyor ama neyse ki bunun kolay bir çözümü var: Egzersiz.

egzersiz

 

“Egzersiz yaparak bedeninizin kontrolünün sizde olduğunu anlamaya başlarsınız” diyor Greer. “Bu da duygusal güce dönüşüyor. İnsan görünümüyle ilgili kendi daha iyi hissetmeye başlayınca, zevk almak, zevk vermek ve zevk almayı talep etmek için daha fazla cinsel güven de kazanmış olur.” Egzersizin dayanıklılığı artırmaktaki faydalarından hiç bahsetmiyoruz bile (45 dakika dayanabilene aşk olsun!)

Ama iş sekse gelince, egzersizlerin tümü eşit değil. Bazıları yatak odasında kullandığımız belirli uzuvları hedefliyor. Kadın sağlığı uzmanı Alison Lessard, “Bunun yaptığı farkındalığı artırmaktır” diyor. “Aklınızı kalçalara verdiğinizde, baldırlara odaklandığınızda… Bu duyuları yükseltiyor ve şehveti artırıyor.”

Peki, şimdi neymiş bakalım bu mucizevi egzersizler mi diyorsunuz? Daha iyi seks için aşağılara inmeye devam edin, bir partneri cezp etmek, güven inşa etmek ve bedeninizi en yüksek hazlara hazırlamak için dokuz egzersiz bulacaksınız.

tumblr_nqilujsPYn1u6ymemo1_500

 

1-Vixen Nedir:

vixen

Vixen, içinizdeki Beyonce’u dışarı çıkarmaya yönelik yoğun bir dans kursudur. Vixen’in kurucusu Janet Jones, “Kadınlar gelince bu oda bir gece kulübü gibi ışıl ışıl oluyor” diyor. İlk on dakika ısınma hareketleri ama aynı zamanda vahşi pozlar ve çeşitli yüz ifadelerinin de çalışıldığı bir havaya girme çalışması (Kırmızı Halı’da yürüyen J. Lo suratı en beğenilenlerden).

Önce bir rehber sınıfı birkaç basit ve eğlenceli hareketle –müzik kliplerinde gördüğünüz türden- dakika ısıtmaya başlıyor ve sonraki 60 dakika dans ediliyor. Jones,  “Durmak yok, açıklamalar, anlatım yok, sadece rehberi izleyip dans ediyorsun” diyor.

Sonuçta Vixen yoğun bir interval egzersizi –üç dakikalık dans, sonra bir dakika dinlenme ve yine tekrar- ama egzersizden daha çok bir konseri andıran dans ve müziğin altında saklı.

Yatak odasında sağladığı avantajlar: Jones, “Direk dansı gibi süper seksi bir dans bazılarına korkutucu gelebilir” diyor ama Vixen çok güçlü olmakla birlikte insanların kendilerine uygun bulabildikleri türden bir seksilik kulvarında. “Bu televizyonlarda gördüğünüzden türden bir seksilik, Beyonce seksiliği.” Kendi seksiliğiniz ve dişil gücünüze adım atmak yatak odasında daha cesur davranmanızı sağlayabilir.

Kimler Yapmalı: Her an hareket halinde olan, zor kariyerlere sahip olmakla birlikte ailevi sorumluluklar da taşıyan çok meşgul kadınlar. Jones, “Günlük yaşamlarımızda bürünmek zorunda kaldığımız onca farklı rol yüzünden sonunda kendimizi kaybediyoruz” diyor. Vixen sizi kendinizle yeniden temas kurmaya itiyor. “Bazıları doktor ya da çocuklu ev kadınları olabilir ama Vixen’de biz bu kadınlara kendilerini bambaşka bir şekilde yaşama fırsatı sunuyoruz.”

2- Barre Nedir:

barre

Dancers Shape Studio’dan Barre hocası Jennifer McCamish, “Barre egzersizleri bükümlü bale hareketleri, Pilates, hafif ağırlık çalışmaları ve uzun esneme hareketlerinden oluşur” diyor. Kasları ısıttıktan sonra bedeninizin her parçasını bayılma noktasına gelene kadar çalıştırıyorsunuz –kollarla başlayıp, uyluklara, kalça ve arka bacaklara geçilir ve karında bitirilir.” Bu egzersiz eklemleri stabilize etmek ve karnı güçlendirmek için yapılan bir dizi küçük,  kontrollü hareketler den oluşur.

Yatak odasında sağladığı avantajlar: Harika bir seks, kalçalarınız ve pelvik tabanınızı kontrol edebilmekten geçer” diyor Mc Camish ve ekliyor:  Pelvik taban orgazm sırasında kasılan kaslı alandır – bu kasları ne kadar iyi kontrol ederseniz, o kadar yoğun bir orgazm yaşarsınız”. Barre’ın her bir farklı egzersizi tam olarak bu bölgeleri hedefler. Sadece ikinci pozisyon iç baldırları, kalçaları, quadları, dizleri ve pelvik tabanı çalıştırır –hepsi de “daha maceraperest cinsel pozisyonlar” keşfetmek  ve o pozisyonları uzun tutabilmek için önemlidir.

Kimler yapmalı: Miami Bare Motion Studio’nun kurucusu Dr. Julie Jacko, “Daha uzun, daha ince ve daha yüksek estetiğe meraklı kadınlar” diye yanıtlıyor. McCamish ise ekliyor: “Kadınlar buna muhteşem tonlama sonuçları yüzünden bayılıyor.”

3-Yoga Nedir:

yogaŞimdiye kadar kimseden duymadıysanız, yoga nefes kontrolü, meditasyon ve duruşları içeren spritüel ve fiziksel bir disiplindir.

Yatak sağladığı avantajlar: Yoganın meditatif yapısını başta seksle ilişkilendiremeyebilirsiniz. Ancak King, “Yoga düzenli yapıldığında bedenin farkındalığı artar ve böylece yatak odasında daha gevşemiş ve rahat olabilirsiniz” diyor. “Bu gevşeme insanın bedeniyle daha kolay senkronize olmasını sağlar, bu da cinsel tatmin sağlamaya fayda eder.” Ayrıca yoga, “esnekliğinizi, dayanıklılık ve dayanma gücünüzü de artırır –seks pozisyonları repertuarınızı genişletmek için harikadır. Örneğin; plank pozisyonu karnı ve omuzları güçlendirir, “bu da üstte daha uzun süre kalabilmenizi ve o pozisyonda sevişirken daha güzel görünmenizi sağlar.” Yogadaki nefes egzersizleri de daha uzun dayanmanıza yardımcıdır.

Kimler Yapmalı: “Stresten, gerilimden, korku ve endişelerden arınmak isteyen ve yaşamlarında daha güzel bir dengeye kavuşmak ve fiziksel olarak form tutmak isteyen herkes” diye yanıtlıyor Sweat Guru’yu kuran yoga eğitmeni Jaime King. Ayrıca seks hayatlarını direk ve boa yılanı kullanmadan renklendirmeye çalışanlar için de iyi bir aktivite.

4.Göbek Dansı Nedir:
göbek dansı

Bollywood dansçıcı ve dans hocası Samira Shuruk, “Kurs programlarının çoğunda dansla ısınma, bir takım teknikleri ve hareketleri öğrenme ve sonra da lideri izleyerek koreografi öğrenme bulunuyor” diyor. Şu şehvet dolu yalpalamaları bir gözünüzün önüne getirsenize…

Yatak Odası avantajları: Shuruk, “Göbek dansı yapanların özgüveni çok yüksek olur” diyor. “Özellikle Batılı kadınlar için son derece özgürleştirici çünkü bu dans onları hafifçe sallanmaya alıştırıyor ve böylelikle şehvetli hareketler yapmayı öğreniyorlar.” Gündelik hayatımızda şehvete kendimizi ayarlamamız gerekir oysa bu dans şehveti güçlü bir şekilde serbest bırakıyor.”

Göbek dansının çok da ciddi bir egzersiz olduğunu eklemeye bilmem gerek var mı? Shuruk, “Tüm karın bölgesi, kalçalardan bedenin her noktasına kadar ton verir. Aynı zamanda da kardiyovasküler bir egzersizdir ve yatak odasındaki dayanıklılığı artırır” diyor.

Kimler yapmalı: Her yaşa ve her seviyeye hitap eden göbek dansı çeşitleri bulunuyor ve özellikle bedeninin görüntüsüyle mücadele eden kadınlar bu kıvrak ve şehvetli hareketlerin faydasını görebilir.

5.Pilates Nedir:
pilates

Pilates yerde bir mat üzerinde yapılan, tüm vücudu güçlendirip esneten, denge ve kontrolü sağlayan ve bedensel farkındalık yaratan hareketleri içeren egzersizlerin bütünüdür. Egzersizlerin kendileri pek seksi olmayabilir ama faydaları öyle.

Yatak odası faydaları: Shuruk, “Pilates sırtınızı, popo ve pelvik tabanınızı güçlendirerek karnı hedefler” diyor. Böylece daha uzun orgazmlar yaşamayı bekleyebilirsiniz. Pilates muhteşem bir egzersiz olduğu için aynı zamanda dolaşımınızda da iyileşmeler olacaktır. Pelvik bölgelerinde kan dolaşımı sorunu yaşayanlar için idealdir.” Sonuçta özellikle Pilates’ten kazanılan güçlü karın insana fiziksel olarak çok güçlü hissettirecektir, bu da duygusal ve cinsel gücü yenileyerek bir canlılık kazandıracaktır.

Kimler yapmalı: Aynı zamanda Pilates hocalığı da yapan Shuruk, “Pilates’in sert vücutlar çıkarma konusunda bir şöhreti vardır” diyor. Ama daha önemlisi; “ağrılarını gidermek isteyenler, sorunları arka plana atıp duruşlarını düzeltmek isteyenler için de muhteşemdir –tüm bunlar özellikle orta yaş ve sonrasında cinselliğin tadını çıkarmak isteyenler için son derece önemlidir.

6.Lastics Nedir:

Lastics

Lastics sınıflarda ya da evde kendi kendinize yapabileceğiniz bir esneme egzersizidir. Lastics’in kurucusu Donna Flagg, “Ayakta durarak başlanır, önce sırtımızı sonra kalçalar, kollar ve karnı ısıtarak başlarız” diye anlatıyor. Daha sonra oturarak devam edilir ve sırtüstü pozisyonlarda her bir kas grubu ayrı ayrı gözetilerek karından kalçalara, iç baldırlardan ayaklara, göğüs, omuzlar, kollar ve her yer çalıştırılır.

Yatak Odası Avantajları: Flagg, “Uzun uzun esnemeler yaparken, bedeninizle derinden ve içsel bir temas kurulur ve böylelikle bedeninizi daha iyi tanırsınız” diyor. “Bu da insanda  (yatak odasında) bir özgürlük duygusu yaratır.” Lastics size daha kontrollü ve mobil bir pelvis kazandırır ve seks esnasındaki pelvik hareketlerde tekrarlayarak kullanılması gereken bacakların daha esnek olmasını sağlar.

Kimler yapmalı: Flagg Lastics’in günlük yaşamlarında aktif olan ya da aktif olmak isteyen insanlara uygun olduğunu söylüyor. Kas gerilmesi ve kasılması yaşayan insanlar için de muhteşemdir.

7.The Prime Workout Nedir:

workout

The Prime Workout, ünlülerin fitness eğitmeni Jackie Warner tarafından geliştirilen 15 dakikalık bir egzersiz programıdır. Omuzlar, sırt, karın ve kalçaları biçimlendirerek ideal kadın oranlarını yakalamayı hedeflemiştir. Bu bir kum saati figürüdür. Omuzlar bele doğru tam bir V yapar ve kalçalarda tekrar genişler.  Bu egzersiz özellikle ilgili kas gruplarını hedefler.

Yatak odası Avantajları: Warner’a göre; araştırmalar erkeklerin dar bir kalça-bel oranına sahip kadınlara daha fazla ilgi gösterdiklerini söylüyor –bu da aslında sağlıklı bir yağ oranı demek. Warner yeni kitabı “This is Why You’re Sick and Tired” da, “erkeklerde (ve kadınlarda) biyolojik reaksiyonları tetikleyen ideal kum saati oranlarını yaratan kasları yapmak, sizi yatak odasına kadar kovalamasını sağlamak” diye yazıyor. Egzersiz kitapta da veriliyor.

Kimler Yapmalı: Yatak odasına girdiğinizde becerikli ve kendine güvenli olmak bir şeydir ama oraya gidebilecek bir partner ayarlamak başka bir şeydir. Bu egzersizler bedenlerini fiziksel olarak yeniden inşa edecek, seks partnerleri karşısında daha hoş görünüp daha güvenli hissedecek kadınlara göre.

Fotoğraflar: Tumblr.

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.