Güzelliğinize Güzellik Katacak 2015 Yaz Trendleri

2015-yaz-trendleri
2015 New York Moda Haftası’
nın ardından birçok fotoğraf, uzmanlardan ipuçları, en son güzellik trendlerini yakalamak için olmazsa olmaz ürünleri sizler için derledik.

Saçlarda örgüler, göz makyajı için çarpıcı teknikler, ojesiz doğal tırnaklar, önümüzdeki sezonun ilk akla gelen trendlerinden. 2015 yazında asla atlamamanız gereken imajınıza tamamen sıra dışı bir hava katacak 10 stil önerisini sizler için listeledik. İlham alın, küçük teknikleri öğrenin ve hepsinden önemlisi, tadını çıkarın!

NEW YORK Fashion Week 2015

Marissa Webb

Örgüler: Klasik at kuyruğundan, şahane üçlü örgülere kadar bir dönemin “örgü” modası 2015’te yine her yerde karşımıza çıkıyor. Son birkaç sezondur sinyallerini gördüğümüz örgüler artık “Fransız örgüleri” gibi veya daha karmaşık üçlü, beşli örgüler gibi daha özel şekillerde kullanılıyor.

NEW YORK, Nonoo

Nonoo

Tırnak sanatı: Tırnaklara minimal çizgileri ilk olarak geçtiğimiz sonbaharda görmeye başladık. Açıkçası, “az, daima çoktur” mottosu tırnaklarda da geçerliliğini koruyor. Sade ve sofistike görünümü bir arada yakalamak için fotoğrafta gördüğünüz minimal, grafiksel çizgileri uygulayabilirsiniz. Daha kolay ama daha etkili…

tanya-taylor

Tanya Taylor

Işıldayan rujlar: 2015 yaz modası, açıkça görülüyor ki dudaklardan ziyade yoğun/çarpıcı göz makyajına yöneliyor. Ama dudaklarda şu renkler hariç: kırmızı-turuncu. Yukarıda Tanya Taylor’un muhteşem mercan rengi bir rujla stili ne kadar doğru yakaladığını görebilirsiniz. Kırmızı şarabınızı yudumlarken dudaklarınızı temizlemenize gerek yok, nasıl olsa her zaman kırmızı kalacaklar!

lepore

lepore

Kirpiklerde noktalar: Uzun zamandır rimelin alt kirpiklere uygulanışını görmüyorduk. Ama New York Moda Haftası’nda abartılı bir görünüm vermeden daha “cool”, günlük hayatta kullanabileceğimiz şekilde kirpiklere “nokta” dokunuşları görüyoruz. Bu parlak stilin en yanı ne mi? Her saç şekliyle mükkeml bir uyum sağlaması. Özellikle dalgalı ve kıvırcık saçlarla…

cornejo

Maria Cornejo

Çıplak tırnaklar: Hem mat, hem de parlak tırnaklar New York Moda Haftası’nda her yerdeydi! Ojesiz çıplak manikürler, doğallığa atılan ilk adım olarak görülüyor ve tırnaklarınızın sağlıklı ve güzel görünmesi için ojeye ihtiyaç olmadığını kanıtlıyor.

peter-som

Peter Som

Gözlere Odaklan: 2015 yaz makyaj trendine göre, söz konusu gözler olunca hiçbir sınırlama gözetilmiyor. Bu yaz klasik siyah göz kaleminizi bir süreliğine kenara ayırın. Onun yerine turuncu, sarı, mavi göz kalemleri uygulayarak göz makyajında level atlayın!

dkny

Dkny

Saçlarda Islak Görünüm: Hem ‘fitness’ sevdasından hem de güzelliğinden vazgeçemeyenlere müjde! Islak saçlar 2015 yaz trendi arasında yerini aldı bile. Söz aramızda, bu yöntemle terlediğinizde bile stil sahibi görünebilirsiniz. Duştan sonra saçlarına köpük ya da krem uygulamanız bu görünümü elde etmenize yardımcı olacaktır.

rodarte

Rodarte

Sıra dışı Kaşlar: Durun! Hemen korkup kaçmayın! Hiçbir şey imkansız değildir. Kaşları kalınlaştırmayı ve doğal bırakmayı kabul ettirdik, bu görünümü de ettirebiliriz. Neden olmasın? Kalın kaş modası böylece bir seviye atlamış oldu. Aynı zamanda kaşlar renklendi! Pastel tonların uygulanışını da daha önceki yazımızda incelemiştik. Şimdi de kaşlarda piercing modasına öncülük edecek kadar cesaretli misiniz? Bunu belki biraz iddialı bulabilirsiniz ama kaşlarınızı bir an önce renklendirmemeniz için hiçbir mazeretiniz yok!

jason

Jason Wu

Atkuyruğu: Bizi kötü bir gün geçirirken bile bu kadar şık ve güzel gösteren ense hizasında düşük atkuyruklarını bu yaz yeniden göreceğimiz için çok mutluyuz! Daha akıcı, daha kadınsı bir görünüm elde etmek için atkuyruğu vazgeçilmezimiz!

lacoste

Lacoste

Taze Yüz Güzelliği: Görülen o ki, 2015 yaz modası daha çok minimal ve doğal çizgilerde seyrediyor. Güzelliğin en başta gelen altın kuralı: cilt güzelliği… Hafif bir ışıltı veren “görünmez” fondötenlerle, hiç makyaj yapmamış gibi fresh bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu yaz cildiniz ışıldayacak!

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.