İkizler Burcu Mitolojisi

Nereden geldiler ve Zodyak’ın “çift bedenli” İkizler burcu nasıl oluştu?

Astrolojinin bu enerjik, ele avuca sığmayan ikilisi hakkında daha fazla şey öğrenmenin tek yolu var, İşte İkizler burcu mitolojisi:

İkizler

Rüya gibi: İkizler

Ne düşündüğünüzü biliyorum, “İkizler burcu gerçekten de ikiyüzlü, yalancı ve düşüncesiz mi?” Siz karar verin. Emin olun ki ben masal anlatmıyorum…

İkizler burcu kişiler, kesinlikle ikili doğa sergiler ve metaforik olarak çok iyi bir konuşmacıdırlar ve ayrıca bu ikililiğin verdiği değişimler sonucunda, karşımıza son derece dinamik ve cana yakın olan İkizler karşımıza çıkıyor!

İletişim için, dans etmek için, ticaret için ve neredeyse geri kalan her şey için iki kişi gereklidir. Hepsini de bu ikisi yönetir.

İkizler’in hoşsohbet ve sınırsız esnek enerjisi ile asla sıkıcı bir karakter ile karşılaşmayacağınıza emin olabilirsiniz.

İkizlerMitolojik Geçmişi

İkizler burcunun mitolojik geçmişine bakacak olursak bu İkizler; Troyalı Helen’in üvey kardeşleriydi. İlk kardeş Castor, Leda ve Spartalı Kral        Tyndareus’tan doğmuştur. Kuğu kılığına bürünüp, Leda’ya zor kullanan Pollux ise, Zeus’un oğludur. Castor öldürüldüğünde, ölümsüz kardeşi Pollux    kadar üzgündü ki, Zeus onları cennette yan yana koydu. Böylece İkizler burcuna ismini veren iki kardeş (ikizler) birbirlerinden hiç ayrılmadılar.

 

Tüm Burçların Mitolojik Geçmişi

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.