İlkbahar Önerileri: 5 Adımda Güzellik!

İlkbaharla gelen güneşle birlikte negatif enerjilerden şöyle bir silkelenip güzelleşmenin gelmenin zamanı geldi! Kış mevsiminin o ağır ve kuru havasını üzerinizden kolayca atabilmeniz için hazırladığımız 5 adımda güzellik önerisiyle karşınızdayız.

Hoş geldin Bahar!

Bu ay Neptün, güzelliğin simgesi olan Venüs gezegeni ile yan yana, omuz omuza olacak! Bu da demektir ki hayatınıza tüm güzellikleri çeşitli yollarla doluşturabilirsiniz. Eğer elinizde geliyorsa güzel bir sulu boya seti alın ve başlayın çizmeye. Her zamankinden daha güzel işler çıkarabileceğiniz bir dönem olacaktır bu dönem. Daha önce denemediğiniz sanat dallarından birini, en azından içinizde kalmasın diye deneyin. Emin olun bu güzellikle dolu dönemde “güzel” işler çıkaracaksınız!

Peki, enerjimizi tazelemek ve yeni bir başlangıç yapmak için neler yapabiliriz, bir bakalım…

İlkbahar’da Güzellik…

1.Taze Bir Cilt!

koc-burcu-guzellik

Resmi olarak Koç Burcu döneminde olduğumuzu göz önüne alırsak, tam bir Koç burcu gibi duru, gösterişten uzak ama güçlü ve “az daima çoktur (less is more)” felsefesini düstur edinmekte fayda var.

Koç burcu sezonunda Koç burcu kişilerin sahip olduğu güzellikten ilham alacağız çünkü son derece doğrudan, sözünü sakınmayan, hızlı, bizi tüm cool’luğuyla karşılayan güzellerin havasını yakalamak iyi bir başlangıç olacaktır.

Cildimiz kış aylarında fazlasıyla yıprandığı için cilt bakımı ile başlayalım. Yüzünüze parlak ve nemli bir görünüm kazandırmak için MAC Face & Body veya benzeri bir ürünü kullanabilirsiniz. Yüzünüzde saçma ve yoğun katmanlar oluşmasına neden olan fondötenleri bir kenara bırakın ve hafif bir dudak parlatıcısıyla tamamladığınız ışıltılı cildinizin keyfini çıkarın.

 

2. Yeni Bir Koku Keşfedin!

guzellik-onerileri

Biliyoruz, yıllardır teninizle özdeşleşen parfümünüzden ayrılmak kolay bir şey değil ama bu İlkbahar’da bir değişiklik yapın ve daha önce hiç denemediğiniz bir kokunun bedeninizle bütünleşmesine izin verin. Cildiniz bu yeniliği fark edecek ve güzel reaksiyonlar verecektir. Hatta yeni çiçek kokularını evinizde de deneyebilirsiniz.

3. Dingin Bir Beden

guzellik

Tüm kış boyunca toprağa veremediğimiz elektriğin yükünü hala üzerimizde hissederken, tam anlamıyla bir güzellikten bahsedemeyiz. Stresten tamamen arınmamız ve vücudumuzun hafiflemiş olduğunu hissetmemiz gerekiyor. Bahar çiçekleriyle ve koku esanslarıyla zenginleştirdiğiniz bir küvet dolusu ılık su, bu konuda ihtiyacınız olan tek şey! Daha sağlıklı bir cilt bakımı düşünülemez!

Ayrıca kendinizi biraz şımartmak için hazırladığınız bu minik lükse katkı olacak bir diğer şey de, mis kokulu  yağlar! Kiss The Moon, Moonlight Catalyst, LUNA, Vanilla Moon And MUN banyo yağlarını güzel yüzünüze iyice yedirmeden, banyo festivalini tamamlamayın! Bu güzellik sırlarını kendinize saklamak veya sevdiğiniz kişilerle paylaşmak size kalmış!

guzellik-onerileri (3)

4. Doğayı İçinize Çekin

guzellik-onerileri4

Eğer şanslıysanız ve yeşillik bir alanda veya yakın bir bölgede yaşıyorsanız, hiç durmayın bile. Kendinizi atın dışarı ve sadece gökyüzüne ve bulutlara bakın!

Doğa, bize lezzetli bir meyve, yumuşak dokulu bir krem veya pahalı losyonlardan çok daha iyi gelir ve ruhumuzla doğrudan iletişim kurar.

Bu yüzden gökyüzüne doğru atacağınız kulak çınlatan bir kahkaha, sizi her şeyden ve herkesten daha güzel kılmaya yeter!

5. Güzellik Çantası ve Fırçalar da Yenilenmek İstiyor!

guzellik-onerileri5

İlkbahar; yenilenme, yeniden doğma demektir. Hayatımızın tüm alanlarında yeni bir hayat başlatabileceğimiz, bereketli bir dönemdeyiz.

Kışın yorgunluğunu sadece siz değil, far fırçalarınız, rujlarınız ve çantanızın içine bulaşmış rimelleriniz de üzerinden atmak istiyor, emin olun!

O halde kendinize bir iyilik yapın ve makyaj çantanızı bir güzel temizleyin. Kurumuş ve kullanmadığınız kalemleri atın, kapağı lekelenmiş far kutularınızı ve kirlenmiş saç fırçalarınızı sabunla iyice yıkayın ve kurumaya bırakın.

Artık kırık dökük, yıpranmış makyaj malzemelerinden kurtuldunuz. Güzellik çantanız da en az sizin kadar İlkbahar’a hazır!

Peki, baharın gelişini siz nasıl kutluyorsunuz? Uyguladığınız pratik güzellik yöntemlerini bize yazın, paylaşalım, güzelleşelim!

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın