İş Hayatında Ekibinizle Uyumlu Burç Hangisi?

İş hayatında hangi burç ekibinize daha uygun, biliyor musunuz?

Son yıllarda yapılan araştırmalar burçlara göre işe alımın yaygınlaşmaya başladığını gösteriyor. Çoğu firmada iş başvurusu yapan kişinin önce burcuna sonra da hangi alanda değerlendirilebileceğine bakılıyor. Çin’den Avusturya’nın Salzburg şehrinde bir sigorta şirketine, Hong Kong’ta bir seyahat şirketinden Türkiye’ye kadar birçok ülkede hızla yayılan  bu durum için uzmanlar, meslek seçiminde ve eleman alımlarında burçların merkez alınmasının yararlı olabileceği kanaatinde. Çünkü araştırmalar sonucu çıkan sonuçlar burçlara göre alımların iş yeri performansını arttırdığı yönünde.

Peki, siz hiç gelen başvuruları kişinin burcuna bakarak değerlendirdiniz mi? İşte size küçük bir tüyo; işe alacağınız burçların iş hayatındaki özellikleri.

Koç burcu

Koç burcu iş hayatı

Rekabeti seven Koç burcu, liderlik özelliği taşıyor. Etrafındaki insanları motive etmeyi biliyor. Yenilikçi ve çalışkan olarak tanımlanıyor. Özellikle satış konusunda size inanılmaz destek sağlayabilir.

Boğa burcu

Boğa burcu iş hayatı

İş yaşamında Boğa burcu insanları sabırlı ve güvenilir olarak tanınıyor. Başladığı bir işi azimle bitirecektir. Bu yüzden ona gözü kapalı güvenebilirsiniz.

İkizler burcu

İkizler burcu iş haytı

İletişim konusunda en iyi olan İkizler burcu insanı iş dünyasında sizi iyi bir noktaya getirebilir. Hızlı düşünüp hızlı karar vermeleri ile pratik çözümler üretebilir ve iş çevrenizle olan ilişkilerinizi iyi bir noktaya getirebilir.

Yengeç burcu

Yengeç bucu iş hayatı

Çalışma hayatında huzura ve güvene önem veren Yengeç burcu insanları iş yaşamında emin adımlar atar. Bunun için sabırla bekler ve bütün şartların en iyi olduğu zamanda atılım yapar. Projelerinizi ona güvenle teslim edebilirsiniz.

Aslan burcu

Aslan burcu iş hayatı

Enerjik yapıları ile dikkat çeken Aslan burcu merkezde olmayı sever. Başarısızlığı ve hatayı kendine yakıştıramadığı için girdiği işte canla başla çalışır. İş hayatında her zaman yaratıcı olmak isteyen ve başardığı işleri bir eser gibi algılayan bu aslancıklar, tasarım ve yeni projelerde size çok şey katabilir.

Başak burcu

Basak burcu iş hayatı

İş hayatında analiz etmeyi seven Başak burcu insanı, önce işleri en küçük detayına göre ayırıp, sonra sonuca ulaşmayı sever. Ayrıntılara oldukça önem verip, titiz çalışmayı sever. Her işte standartları seven bir Başak burcuna detay gerektiren çalışmaları teslim edebilirsiniz.

Terazi burcu

Terazi burcu iş hayatı

Her işi birçok açıdan düşünmeden harekete geçmeyen Terazi burcu insanı başta kararsız gibi görünse de başladığı bir işi mutlaka sonuca ve başarıya ulaştırır. Nezaketli, iletişim yeteneği güçlü, girişken ve yenilikçi olan bu sanatseverler yeni atılımlarınız için iyi bir danışman olabilir.

Akrep burcu

Akrep burcu iş hayatı

Derin ve analitik düşünen Akrep burcu insanı çevresi tarafından sakin görünse de oldukça hırslıdır. Kurallara sıkı sıkıya bağlıdır. Duygusal yapısı olan bu burcun insanları iş hayatında net ve kesin kararlar aldığından yönetim konusunda iş yerine katkı sağlayabilir.

Yay burcu

Yay burcu iş hayatı

İnandığı değerlere sıkı sıkıya bağlı olan Yay burcu, bunu iş hayatına da fazlasıyla yansıtır. Esnek ve rahat çalışma ortamlarında fazlasıyla verim alabileceğiniz bu özgür ruhlar iş hayatında detaylara pek takılmaz. Dolayısıyla ofis dışında, riskli görevler için biçilmiş kaftan olabilir.

Oğlak burcu

Oğlak burcu iş hayatı

Tutucu olmasıyla tanınan Oğlak burcu insanları, iş hayatında sorunlar için pratik yolları tercih eder. Sabırlı ve dayanıklı olması nedeniyle ise kalıcı başarılar yakalayabilir. Üretmek ise onların doğasında vardır. Ama siz daha fazla üretime ihtiyaç duyuyorsanız o zaman bir Oğlak burcu ile çalışmanız da fayda var.

Kova burcu

Kova burcu iş hayatı

Anlaşmazlıklardan hoşlanmayan Kova burcu insanı, her zaman yapıcı olmayı tercih eder. Yasadışı işleri asla kabul etmeyen bu burcun insanlarına hukuki işlerinizi ve paranızı rahatlıkla emanet edebilirsiniz.

Balık burcu

Balık burcu iş hayatı

Sevimli ve hoşgörülü olan Balık burcu insanı, her zaman geri planda çalışmayı sever. Herkesin sevgisini kazanmayı seven bu burcun insanın gelecek için sezgilerine güvenebilir, araştırma geliştirme bölümlerinde performansı beğenebilirsiniz.

Performansını uygun gördüğünüz bir burç buldunuz, peki ekip ile uyumu nasıl?

Burcuna göre meslek seçimi iş hayatında başarının sırlarını verirken, ekip uyumu da toplu performans artışını sağlıyor. Bunun için burcunu dikkate alarak çalışma alanına yerleştirdiğiniz kişinin ekip ile uyumuna da bakmanız başarınızı ikiye katlayabiliyor. Ekip uyumunu en detaylı şekilde hesaplayabileceğiniz Cibuu.com, bireysel ve grup performanslarını farklı bir şekilde değerlendirmenizi sağlıyor.

Dünya'da boşanma oranı
Dünya’da Boşanma Oranı Azalıyor !
Kişisel Gelişim
  
Dünya'da boşanma oranı her geçen yıl azalıyor. Türkiye'de ise durum biraz daha farklı. TUİK raporlarına göre evlenme ve b...
Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın