Kapadokya’nın Saklı Mutfağına Davet Var

Tüm sanat, tarih ve doğaseverleri 16 – 18 Mayıs’ta Kapadokya’nın etkileyici coğrafyasına davet eden müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava festivali Cappadox’ta bölgenin keşfedilmemiş mutfağı çağdaş yorumlar ve doğaçlama çalışmalarla festival katılımcılarının deneyimine açılacak.
Kapadokya 1

Cappadox’un gastronomi etkinliklerinin küratörlüğünü Türk mutfağını çağdaş yorumlarla dünyaya tanıtan şef Maksut Aşkar üstleniyor. Aşkar, tabakların külle temizlendiği sofralardan, profesyonel pişirme tekniklerine kadar uzanan mutfak deneyimlerini Cappadox’a taşıyacak.

Kapadokya II

Kapadokya’nın benzersiz kültürüne tadını veren malzemeler, lezzetler ve tarifler Cappadox Şölen’de

Maksut Aşkar önderliğinde Cappadox’a katılan şeflerin yörede keşfettiklerini yorumladıkları lezzetler ve Kapadokya’nın yerli halkının mutfağında pişen ev yemekleri, Aşk Vadisi’ne kurulacak Cappadox Şölen’de yerini alacak. Etkinlik, doğanın içinde akustik konserler eşliğinde Cappadox katılımcılarını masa etrafına toplayarak farklı bir deneyim yaşatacak.

Kapadokya IV
Cappadox’un program detaylarına cappadox.com’dan ulaşılabiliyor. Etkinliklerin biletleri ise cappadox.com’dan ya da biletix.com’dan alınabiliyor.

facebook.com/CappadoxFestival
instagram.com/cappadox

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın