Misafirlikte Karşılaşacağınız 5 Tip İnsan

Ramazan Bayramı’nda, misafirlikte 5 farklı tip insanla karşılaşacaksınız onlara merhaba demeye hazır mısınız?

1) Kendinden Işıklı Ev Kızı

Bayram ziyaretinde karşılaşacağınız bu kız, yeni nişanlı veya yeni evli olur. Sabahtan annesine kahvaltıya gelmiştir veya kayınvalidesine. Misafirleri karşılar, ten rengi çorap giymiştir ve ev terliği vardır. Dişlerinin arasından ”Bayrımınız mibarek ilsiinn” dediğini duyarsınız. Ağzını yayarak ve kapalı tutarak bu cümleyi kuran ev kızımızın bambaşka bir el öpme tekniği vardır. Aile büyüğünün elini öpmek yerine eli çenesine dokundurup alnına götürür. Bu onun “senden iğreniyorum ama uslu bir ev kızı olduğum için buna mecburum” deme şeklidir. Oğlu hala bekar olan anneler tarafından ”bilmem kimin gelini pek marifetli pek saygılı” diye anılır ve puanları toplar.

ev kızı

2) Sarı Saçlı 60 Yaş Üstü Teyze

Her ne kadar teyze denilmesini kabul etmese de el öptürmek için diye herkesten önce elini uzatan odur. Makyaj olarak pembe ruj ve far tercih eder. Nemlendirici olarak mavi teneke kutuda Arko kullanır. Elini öptüğünüzde o kokuyu zaten alırsınız.  Yemek hazırlamıştır ve ısrarcıdır; ”Oturun bir lokma bir şey yeyip öyle kalkın” der. İçten içe bayram ziyaretinde aç kalmayacağınızı bu teyze sayesinde bilirsiniz.

sarı saçlı teyze

3) Sürekli Espri Yapmaya Çalışan Enişte

”Valla yemek yemeğe geldik” dediğinde ev sahibini korkuttuğunu ve espri yaptığını zanneder. Muhtemelen eniştenin bacanağı olan ev sahibi de durur mu, espriyi patlatır; ”Valla biz de tam çıkıyorduk!” Bunu duyan evin hanımlarında dirsekle dürtmeler ve kikirdemeler baş gösterir. (Canım eniştemle bayram bayram delirmeler!)

enişte

4) Telofon ya da i-pad Dışında Dünyası Olmayan Ergenus

Bayram ziyaretinde karşınıza bolca çıkan, ziyaretlere zorla geldiği her halinden belli olan ”Ergenus” sürekli telefonuyla ilgilenir. Ortamdan kendini tamamen soyutlamıştır. Mesajlaşır ve attığı mesajlar ”qanqa çok sıkıcı ortam yea” kıvamında olur.

ergenus

5) Ve Bayramların Başrol Oyuncusu: Yenge

Başlı başına bir tip olan yengeler, genelde mutfakta takılır. Erkek tarafından mutfakta dedikodu yapacağı bir ”laklak” arkadaşı vardır. Bir önceki gün kayınvalidesinin evini temizlediği için gergindir. Gerçi sürekli sinirli ve gergindir. Annesinin evine kayınvalide ziyaretinden sonra gitmek kaderidir.

yenge

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.