Nuri Bilge Ceylan, 72. Venedik Film Festivali’nde Jüri Üyesi Oldu!

Venedik’in Lido Adası’nda düzenlenen 72. Venedik Film Festivali‘nde bu yıl jüri kurulunda Nuri Bilge Ceylan‘ı da göreceğimiz için mutlu ve bir o kadar da gururluyuz.

nuri_nilge_ceylan_venedik_film_festivali

2014 Cannes Film Festivali‘nde, Kış Uykusu adlı filmiyle Altın Palmiye ödülü kazanan Nuri Bilge Ceylan, 2-21 Eylül tarihleri arasında 2015 Venedik Film Festivali‘nde jüri üyeliği yapacak.

Gerek farklı anlatım tekniğiyle, gerek insanların iç dünyasını derinlemesine analiz edebilen kurgularıyla olsun, yönettiği başarılı filmlerle adını dünya sinemasına duyurabilen Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın başarılarının sürmesini ve daha çok filme imza atmasını diliyoruz.

Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi de Festivalde…

Orhan Pamuk Masumiyet Müzesi

Orhan Pamuk bir İkizler Ejderha burcu. Başarı kelimesinin vücut bulmuş halidir. Amansız bir koşucudur. Performansını mükemmel hale getirene kadar devam eder.

İngiliz belgesel yönetmeni Grant Gee, Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk‘un 2012’de kurgu ve gerçeğin birleşimiyle oluşturduğu “Masumiyet Müzesi”nden yola çıkarak yaptığı filmi ‘Hatıraların Masumiyeti‘ (The İnnocence of Memories) ile, Eylül ayında düzenlenecek olan 72. Venedik Film Festivali’nin Venedik Günleri bölümünde özel gösterimle izleyenlerle buluşacak.

Masumiyet Müzesi, Avrupa Müze Formu tarafından “Avrupa Yılın Müzesi” ödülüyle taçlandırılmıştı. Ayrıca Orhan Pamuk, Grant Gee’nin daha önce yaptığı filmleri çok beğendiğini ve yapımcı olarak kendisinin de projeye dahil olduğunu belirtti.

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın