Oğlak Burcu ile Anlaşabilmenin 10 Pratik Yolu

İlk tanıştığınızda Oğlak burçları ne kadar sevimli ve içten geliyor; öyle değil mi? Ama zaman geçtikçe çok farklı özellikleriyle karşılaşabiliyorsunuz.  Mesela ketum tavırları, inadı ya da ilgisizliği… Bu onları sevmemeniz için bir neden değil tabi ki, aslında çok da sevilesi insanlar… Sadece herkese davrandığınız gibi davranmayın yeter. Birkaç küçük yöntemle hem onları anlayabilir hem huyuna gidebilir hem de istediklerinizi yaptırabilirsiniz. Nasıl mı?

1. İstediğinizi yaptırabilmek için, sevgi dolu yaklaşın.

ilgi-gosterin

Söyleyeli 40 defa oldu ama siz hala istediğinizi yaptıramadınız mı? Hemen yönteminizi değiştirin. Sert konuşmalarınızla sevgili Oğlak burcunuzu kaçırmayın. Ne kadar şefkatli yaklaşırsanız o kadar  etkileyici olursunuz.

2. Çok çalışıyor diye sıkı boğaz etmeyin; bir gün zirveye çıkacaktır.

giphy

Oğlak burcu deyince insanın aklına çalışmak ve zirveye ulaşmak gelir. Kadın ya da erkek fark etmez. Bu yüzden biraz daha anlayışlı davranarak onları destekleyin. Sonradan keyfini süreceğiniz romantik bir ilişki ve zengin bir hayat sizleri bekliyor.

3. İşlerine müdahale etmeye kalkmayın, inat ederse kötü teper.

inatci-oglak2

Her insanın bir kusuru vardır ya, Oğlaklar’ın da inadı işte. Bu yüzden onların işlerine karışmaya kalkmayın. Ters manevralarıyla karşılaşabilir, yorulduğunuzla kalırsınız. Zaten birşey söylüyorsa onu yapacaktır. Boşa çaba harcamayın.

4.Kiminle uğraştığınıza dikkat edin, karşınızda rakip tanımaz biri var.

dise-dis-goze-goz

Size tavsiyem, Oğlak burcu ile aynı şeyi istememek olacaktır. Zorlu bir rakiptir, pes etmez. Dişe diş, göze göz. Kendinizi her an bir enkaz yığını olarak görebilirsiniz. Eğer hala ben o’nu alt ederim gibi bir düşünceye sahipseniz, ne diyeyim kolay gelsin.

5. Sevdiğine yan gözle dahi bakmayın, birden karşınıza dikiliverir.

kıskanc-oglak

Evet, Oğlak insanı uzun bir süreçten sonra sever, zor sever, ama sevdiğini de bir o kadar sahiplenir, kıskanır. O’nun eşine, dostuna yan gözle bile bakmak aklınızın ucundan geçmesin. Neye uğradığınızı şaşırırsınız.

6. Ağırbaşlılığınızı koruyun, ne de olsa o gelenekselci bir Oğlak. Şımarıklıktan hoşlanmaz.

mantikli-davranın

Öyle laubali hareketler, şımarık tavırlara hiç girmeyin. Özellikle de toplum içinde. Eğer iğneleyici hareketlerine maruz kalmak istemiyorsanız biraz mantıklı olun. Sevgili Oğlak olgun insanlardan çok hoşlanır.

7. Kolay lokma olmayın. Ne demişler: “Kaçan kovalanır.”

kacan-kovalanir

Oğlak burcu ile anlaşabilmek için sabırlı ve güçlü olun. Öyle her şeye mırın kırın etmeyin ya da her şeye evet demeyin; tabi bu durumun dozajını da kaçırmayın. Biraz gizemli tavırlar onları peşinizden koşturabilir.

8. Onlar kadar vefalı ve uyumlu bir arkadaş bulamazsınız. Dostluklarını sakın kaybetmeyin

dostlugunu-kullanmayın

Dostlukları mükemmeldir. Size güvendiği anda varını yoğunu sizinle paylaşacak kadar cömert hem de eğlenceli bir insana dönüşür. Onunla yapamayacağınız şey yoktur. Sizinle dünyanın diğer ucuna bile gelebilir. Yeter ki, onları hayal kırıklığına uğratmayın.

9. Söylediklerini sorgulamaktan vazgeçin. Ne söylüyorsa doğrudur.

sinirlendirmeyin-oglak

Artık boş laflardan sıkıldınız ve kimseye güvenmez oldunuz. Bunun acısını sevgili Oğlaklar’dan çıkarmayın. Bir daha onlar kadar sözünün eri olabilecek biri karşınıza çıkmayabilir.

10. Kim ne derse desin, bir Oğlak dünyayı bile kurtarır. Yeter ki sevdikleri yanında olsun.

dünyayi-kurtarmaya-gidenler

Oğlak burcu özelliklerine göre ne yaparsa sevdikleri için yapar; o’na ihtiyacınız olduğu bir anda bütün yandaşlarını toplar ve peşinizden gelir. Öyle de cesaretlidir.

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın