Okullar Ne Zaman Açılıyor? İşte Yanıtı

Okullar ne zaman açılıyor sorusunun cevabı netleşti. MEB net bir şekilde açıkladı.

Okullar ne zaman açılacak

Sosyal medyanın gündemine oturan ‘okullar ne zaman açılacak 2016’ sorusuna Başbakan Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Kendi sayfasında yazılı bir açıklama yapan Bakanlık “Geç açılacağına inanmayın” derken, Başbakan ise “Söz konusu değildir.” dedi.

Okulların ne zaman açılacağına dair yorumlar sosyal medya gündeminde boy gösterince başlayınca olaya Başbakan Binali Yıldırım müdahale etti.

CNN Türk Gündem Özel programında soruları yanıtlayan Yıldırım kesin açıklamalarda bulunarak “Okulların açılma tarihinde erteleme ihtimali söz konusu değil, okullar zamanında açılacak.” dedi.

Bu açıklamanın ardından ise Milli Eğitim Bakanlığı da bildiri yayınladı. MEB yaptığı yazılı açıklamada sosyal medyada çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, okulların 19 Eylül 2016’da açılacağını belirtti.

İşte MEB’in okullar ne zaman açılıyor sorusunu netleştirdiği o açıklama:

“Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.”

Müzik Dünyasını Sarsan Soruşturma!
Müzik Dünyasını Sarsan Soruşturma!
Yaşam
  
Müzik dünyası, Rekabet Kurulu'nun 4 meslek birliği hakkında başlattığı soruşturmayla sarsıldı. Rekabeti sınırlaya...

Sıradaki haber: Hugh Grant’ın Evlilik İtirafı Çok Şaşırttı

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın