Pozitif Enerji ile İletişim Kanallarını Açık Tutun

Evren, enerjiler üzerine kurulmuştur ve bir çok insanın aslında önemsemediği bu durum, hayatlarını oldukça fazla etkilemektedir. Yaşamın her alanında pozitif enerji oluşturmak, insanlar ve bir arada oldukları diğer insanlar arasındaki iletişim açısından çok önemlidir. Şüphesiz her insan ruhsal dünyasıyla barışık yaşamak ister ve bazen bu sadece istekle kalır. Ruhsal dünyanızla barışık yaşayabilmek için, kişiler arası iletişiminizin iyi olması kuraldır. İletişim Uzmanı Pınar Pişirgen, negatif enerjiden kurtulmak için neler yapabileceğini anlatıyor.

Asabiyetin ve Halsizliğin Nedeni Negatif Enerjiler

iletişim

Bazen hiç yoğun tempoda olmasanız bile kendinizi taş taşımış kadar yorgun ve halsiz hissedersiniz. Bu durum diğer insanlarla olan iletişiminizi tamamen bozar. Bunun asıl sebebi ne beyin ne de beden yorgunluğudur. Asıl sebep; üzerinize biriken negatif enerjilerdir. Kişinin, bu durumda iken de başka bir kişi ile sağlıklı iletişim kurması neredeyse imkansızdır.
Negatif ve artık enerji kişiyi olduğundan daha gergin, asabi ve tahammülsüz bir hale sokar. Kişilik özellikleri ve yapısına göre asabiyet hiç huyu olmamasına rağmen, çevresel faktörler ve bulunduğu ortamdaki negatif enerjiler kişiyi gergin bir yay kıvamına getirebilir.  Oysa bu durumdaki tek suçlu, kişiyi etkisi altına alarak dış dünyayla olan iletişimi bozan negatif enerjilerdir.
Zaman zaman kişinin iletişim kanalları tıkanır ve bazen kişi bu durumun farkında olmaz. Son derece önemli olan bu negatif durum, kişinin bütün iletişimini olumsuz etkiler. Uzun sürmesi durumunda ise; zincirleme bir olumsuzluklar silsilesini beraberinde getirir.

Daha İyi Bir İletişim İçin Yaşam Alanınızda Yeşilliker Bulundurun

yeşil

İnsanın iletişim kanallarının kapanmasını öneleyecek çok basit yollardan biri, bulunulan yaşam alanında saksı çiçeklerine ve canlı çiçeklere yer vermektir. Nasıl ki; açık havada, deniz manzarasında ve ormanlık korularda ”oh be” deyip derin bir nefes alıp bizi hafifleten esasen oradaki pozitif enerjidir. Ortamda bulunduracağınız bir kaç canlı çiçek, o ortamdaki tüm artık enerjileri kendi köküne ve toprağına çekecektir. Nasıl ki; çıplak ayakla toprağa basmak vücuttaki negatif enerjiyi emiyorsa, ortamdaki canlı çiçekler de havadaki artık enerjileri emecektir.

Kötü Enerjiye Karşı ‘Tuz’ Kullanın

tuz

Çok basit bir yöntem daha vardır ki; o da bildiğimiz yemek tuzudur. Salonunuzda, mutfağınızda ve hatta yatak odanızda bulunduracağınız ufak bir tabak içindeki sofra tuzu, o ortamdaki tüm negatif enerjiyi, içinde bulunan elektromanyetik iyonlarla resmen yiyecek ve sizi kötü enerjilerden kurtaracaktır. Kötü ve artık enerjiden arınmış bir ortam, kişiler arası doğru iletişim için muazzam bir zemin hazırlayacaktır.
Çok basit görünen ufak bir saksı çiçeği ve bir avuç tuz, boylarından büyük hünerleri ile kişiye daha sağlıklı bir ortam yaratacak ve bulundukları yerdeki tüm artık enerjileri yok edip daha sağlıklı iletişime yardımcı olacaklardır.
Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.