Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin…

Sağlıklı cinsel yaşam için yapmanız gerekenler! Cinsel sorunları tetikleyen faktörler hakkında bilmedikleriniz!

Sağlıklı Cinsel Yaşam

Eşinizle veya sevgilinizle muhteşem bir cinsel yaşam sürdürüyorsunuz. Ancak bir gün geliyor ve muhteşem cinsel yaşamınız zayıflamaya başlıyor. Peki cinsel yaşamınızı olumsuz etkileyen faktörler neler?  Sağlıklı bir cinsel yaşam için neler yapmalısınız. Sizin için derledik;

Sağlıklı cinsel yaşam için neler yapmalısınız? Cinsel sorunlarınızı tetikleyen nedenler!

İş yerinizde yaşadıklarınız iş yerinde kalsın!

Seks Sırasında Bunları Yapmayın

İşten çıktınız ve aklınıza hoş bir fikir geldi. Partnerinize yemek hazırlayacak ve ona gece için hoş bir sürpriz hazırlayacaksınız. Eve gittiniz, yemeği hazırladınız ve en seksi iç çamaşırınızı giydiniz. Partneriniz geldi yemeğinizi yediniz ve yatak odası… Tam bu noktada aklınıza iş yerinde yaşadığınız sıkıntı geldi. Lütfen o sıkıntıyı aklınızdan kovun. Aksi halde siz, tamamen iş yerinde yaşadığınız sıkıntınıya odaklanacaksınız ve diğer sıkıntıları düşüncenize teker teker çağıracaksınız. Yaptığınız onca hazırlık da boşa gidecek.

Baş düşmanımız stres! Mümkünse uzak durun.

Kişisel problemler ve günlük hayatın stresinden uzak durmaya çalışın. Cinsel sorunlar yaşıyorsanız veya problemlerin başladığını gözlemliyorsanız, stresten uzak durmak zorundasınız.

Stresten uzak durun

Yatağınızda farklı objelerin olması sizi konudan uzaklaştırabilir…

Yatağınız özel bir alan evet bunu kabul ediyoruz. Farklı işleriniz için kullanmanız cinsel sorunları tetikleyebilir. Mesela yatakta kitap okumak, bilgisayarınızı alıp yatağınızda çalışmak yerine, uyumak ve seks yapmak için kullanmanız cinsel yaşamınızı problemlerden uzaklaştıracaktır.

Partnerinize nedenini sorun ve çözmeye çalışın.

Seks her iki tarafın da karşılıklı olarak istediği zaman güzeldir. Eğer isteğiniz tek taraflıysa ve libidonuzun partnerinize göre daha kuvvetli olduğunu düşünüyorsanız, bu durumu partnerinizle paylaşmalısınız. Çözüm ikinizin elinde.

Cinsel Sorunlar

Doktor kontrolü dışında asla yapmayın!

Doktor kontrolü dışında dengesiz kullandığınız  antidepresanlar sorunlu bir cinsel hayatı tetikleyebilir. Aman dikkat!

Antidepresan kullanımına dikkat

Vücudunuz çok güzel…

Her sabah kendinize olumlama yapın. Vücudunuzu çirkin bulmanız sizi cinsel yaşamınızdan uzaklaştırabilir. Bu nedenle her sabah kendinize “vücudum çok güzel” olumlamasını yapmanız size ve cinsel hayatınıza iyi gelecek.

Güzel vücut

Bunu çok fazla yapmayın!

Çok sık yaptığınız mastürbasyon cinsel isteğinizi azaltabilir.  Partnerinizle aranızdaki duygusal ilişkiye odaklanmanızı öneririz.

masturbasyon

En önemlisi keyif verici maddeler ve sigaradan uzak durmanız!

Keyif verici madde kullanımı ve sigara kullanımı cinsel performansınızı düşürür ve cinsel soğukluğa yol açar. Cinsel sağlığınız ve vücut sağlığınız için önerimiz; bu tip maddelerden ve sigaradan uzak durmanız.

sigara

 

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın