Ünlü Olmadan Önce, Angelina Jolie

Zamanla her insan değişiyor. Peki, gerek güzelliği gerekse kariyeri ile ikon haline gelen Hollywood’un en ünlü isimlerinden Angelina Jolie‘nin kariyer ve tarz değişimi nasıl oldu? İşte bebekliğinden bu yana Jolie:

Hollywood’un parlayan yüzü, Angelina Jolie

angelina_jolie_cucuk-1yas

4 Haziran 1975 yılında Los Angeles‘da doğan dünyaca ünlü aktris Jolie bu fotoğraf çektirildiğinde 1 yaşındaydı. Bebekken bile güzel ve bir o kadar sevimli olan Angelina’nın Yeni Astroloji burcu eğlenceli olduğu kadar zeki, savaşçı ruhlu bir İkizler – Tavşan. Farkındalığı gelişmiş olan bu burç kombinasyonu, küçük Jolie’nin her anlamda kendini ifade etmesini sağlayacaktı.

angelina_jolie_cocuk_6yas

Jolie, Akademi ödülü kazanmış aktör Jon Voight ile yalnızca iki filmde oynamış aktris Marchheline Bertrand’ın kızları olarak doğdu. Bu fotoğrafta ise 6 yaşında olan minik Angelina, bizi yine sevimli ve bir o kadar da masum bir güzellikle karşılıyor.

angelina_jolie_8_yas

Çocukken annesi ile sık sık film izleyen güzel yıldız, sinemaya 9 yaşlarında ilgi duymaya başladı. Sonraki yıllarda bu durumun sinemaya olan ilgisini arttırdığını, sinema konusunda babasından etkilenmediğini açıkladı. Bu fotoğraf çekildiğinde 8 yaşında olan Angelina, burç özelliğine göre zaten doğuştan oyuncu ruhlu, sanata ilgili biriydi.

angelina_jolie_16-yas

11 yaşında oyuncu olmak istediğini anlayan Jolie, Lee Strasberg Theatre Institute‘na kayıt oldu. Bu okulda birkaç küçük yapımda göründü. Fakat buradaki 2 yılından sonra Beverly Hills High School’a gitti. 14 yaşında ise modellik yapmaya başlayan Jolie’nin doğal güzelliği ve çekiciliğinin de keşfedildiği zamanlar bu yıllar…

Genç kız Angelina

angelina_jolie_gencligi_18

Modellik yapmaya başlayan Angelina Jolie, 16 yaşında tiyatroya döndü. Bu dönemde babasından çok şey öğrendi. Fakat onun profesyonel film kariyeri 1993 yılında, 18 yaşındayken Cyborg 2 ile başladı. Yukarıdaki fotoğrafta da 18 yaşında olan güzel aktris, bakışları, dudakları ve yüzündeki ifade ile bugünkü Angelina Jolly’nin neredeyse aynısı.

angelina-jolie-eski-fotograflar19

Artık 19’lu yaşlarına gelen güzel yıldız, bağımsız bir film olan Without Evidence’de yardımcı rolde görüldü. Ardından ise ilk Hollywood filmi olan Hackers’da Kate “Acid Burn” Libby karakterini canlandırdı. Aynı zamanda bu filmde ilk kocası Jonny Lee Miller ile tanıştı.

angelina_jolie_gencligi_22

Angelina 22 yaşındayken George Wallace‘ta oynadığı Cornelia Wallace rolüyle Altın Küre aldı ve Emmy Ödülü‘ne aday gösterildi. Güzel yıldızın görsel açıdan değişimi de bu tarihten itibaren başladı.

Zirveye çıktığı yıllar

angelina_jolie_gencligi-25

1998’de Jolie, HBO‘nun Gia filminde uyuşturucu bağımlılığından dolayı kariyeri yok olan Gia Carangi”yi canlandırdı. Jolie, bu filmle de Altın Küre kazandı ve Emmy‘ye aday gösterildi. Dünyaca ünlü aktris, canlandırdığı karakterler arasında o dönem bu rolü kendisine yakın bulduğunu açıklamıştı. Ardından New York’a taşındı ve bu alana vereceği hiçbir şey olmadığını düşünerek kısa bir süre için oyunculuğu bıraktı.

angelina_jolie_gencligi26

Burun estetiği gibi birkaç küçük operasyonla daha da güzelleşen Jolie, Gloria McNeary rolünde 1998 yapımı gangster filmi Hell’s Kitchen‘la sinemaya geri döndü. 1999’da ikinci kocası Billy Bob Thornton ile tanıştı. Oyunculuk yeteneğine çok iyi bir gözle bakılmasına karşın, Jolie’nin filmleri geniş bir kitleye ulaşamıyordu; ama Antonio Banderas ile oynadığı Original Sin adlı film onu süperstar yaptı.

angelina-jolie-brad-pitt
2005’li yıllara geldiğimizde ise ünlü aktris parmakla gösterilecek bir ilişkinin temelini attı. Mr. & Mrs. Smith filmindeki rol arkadaşı Brad Pitt ile tanışan Jolie’nin adın, Pitt ve Jennifer Aniston‘un boşanmalarına neden olduğu suçlamasıyla bir skandala karıştı. Bu dönemler ünlü Hollywood yıldızının sadece oyunculuğu ile değil tarzı ve güzelliğiyle zirveye çıktığı yıllardı.

Dünya ikonu, Angelina Jolie

Brad-Pitt-Angelina-Jolie-2

Her ne kadar birlikte oldukları iddialarını yalanlasalar da; ünlü çift, Aniston boşanmak için başvuruda bulunduktan 1 ay sonra birlikte Kenya’da görüntülendi. Jolie ve Pitt’in aşkları sansasyonel başladı ama mutlu sonla bitti. Dünyanın en ilgi çeken çiftine medya “Brangelina” adını taktı. Ve çift 2014 yılında resmi olarak evlendi.

angelina-jolie-cocuklari

Ünlü yıldız Brad Pitt ile beraber olduğu dönemde hem aşklarının meyvesini dünyaya getirmiş hem de birçok çocuk evlat edinerek magazin dünyasının gündemine oturmuştu. Şu an 6 çocuklarıyla birlikte mutlu bir şekilde evliliklerini sürdüren dünyaca ünlü çiftin Cibuu Uyum Yöntemi‘ne göre yüksek oranda birbiriyle anlaşabildiği ortaya çıktı. Angelina Jolie ve yakışıklı aktör Brad Pitt’in uyum oranı yüzde 73.

angelina-jolies-2015

İkizler – Tavşan burcunun tüm özelliklerini karakterinde taşıyan Jolie, günümüzde eğlenceli, zeki ve duyarlı yapısının ön plana çıktığı dünya ikonlarından biri.

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.