Unutulmayan 5 Türk Dizisi

Bizimkiler

Türk televizyonculuk tarihinin en uzun dizisi olarak kayıtlara geçen bu dizi bir çok usta oyuncuyu bünyesinde barındırmıştır. Akıllara kazınan karakterler ve repliklerle kalplere taht kurmuştur.

bizimkiler-dizi

Dizinin unutulmayan replikleri;

-Nein Davut.

-Sevim koş bunlar yine birbirine girdi.

-Benim Adım Cemil

-Vatandaşa cart curt yok

-Tertip

İkinci Bahar

Şener Şen ve Türkan Şoray’ın başrollerini paylaştığı dizi, kebap ustası Ali Haydar usta ve Hanım’ın aşkını anlattı bizlere.İki kadının aşkı arasında kalan Ali haydar usta Neriman’ın aşkına karşılık vermese de aşkı karşılık bulan Timothy ve Gülsüm, Cennet ve Timuçin, Melek ve Medet kavuşmuştu neticede…Vakkas hırsından vazgeçip kan kardeşi Ali Haydar’la barışmıştı finalde. ”Oh bee” dediğimiz nadir dizi finallerinden biridir İkinci Bahar dizisinin finali..Dizinin bizlere bıraktığı unutulmaz şarkısı var bir de…

 

Ekmek Teknesi

Fırıncı Nusret babanın hikayesini anlatan bu dizide her karakter ayrı ayrı fenomen olmuştur. Heredot Cevdet, Jale, Bican, Korkut ve tabii ki Kirli unutulmayan karakterler arasındadır.

Dizinin hafızalara kazınmış replikleri;

-Bu para bizi bozmasın çenkis

-Lan Jale

-Bedava bunlar koş koş koş

-Bi sus lan Bican bi sus lan

-Adamı hasta etme jale

ekmek-teknesi

Kara Melek

Baş rollerini Sanem Çelik, Mehmet Ali Alabora ve Mustafa Alabora’nın paylaştığı dizide Yasemin karakterinin(Sanem Çelik) çevirdiği entrikalar konu alınmıştır.Yasemin’in entrika, aşk, ihanet ve karışıklık dolu iç dünyası Türk dizi izleyici kitlesinin dikkatini diziye yoğunlaştırmıştır. Yazıyı okurken içinizden bu şarkıyı geçirdiniz mi peki:) ‘Sevdim dedin hiç sevmedin sen kimleri mahfettin Kara Melek. Sen bu hayat oyununda zalim bir yürek”.İşte dizinin unutulmaz jenerik müziği,

 

Çılgın Bediş

Karikatürist Özden Öğrük’ün 1976’dan itibaren Gırgır dergisinde çizmiş olduğu karikatürden yola çıkarak dizi haline getirilmiştir. Bediş’in Oktay’a olan aşkının konu alındığı dizi tam bir gençlik dizisidir. Bediş karakterinin dışında; Şaşkın Banu, Çapkın Necmi dede, Müdire Nazime Hanım,Süslü Mükü, Yakışıklı Mustafa Koç diziye ayrı ayrı renk katmıştır. Hayatımıza bir de sevinme nidası olarak -Heyoo Heyooo bu diziyle girmiştir.

çılgın-bediş

 

 

 

 

 

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.