Uzun Saçlılara En Şık “Topla – Çık” Önerileri

Bazı günler hemen hazırlanıp evden çıkmak için sadece  5, bilemediniz 15 dakikamız vardır. Kısa saçlı kadınlar böyle günlerde saç boylarına şükrediyor olmalılar! Ama uzun saçlılar maalesef o kadar şanslı değil. Ünlülerin çabasız ve kolayca uygulanabilen uzun saç modellerinden aldığınız ilhamla, alarm çalmadan 1 saat öncesinde uyanmanıza gerek yok, 5 dakika yeter de artar bile!

Kate Hudson: İşte en hızlı ve en kolay uzun saç modellerinin içinde en “en hızlı ve en kolay” olanı. Kate Hudson dağınık şekilde tepeden topladığı saçlarıyla “en tembel ve en şık saç modeli” ödülünü kazanan kişi oluyor. Tepeden topladığınız saçlarını kıvırarak topuz görünümü verdiğinizde, biraz daha gösterişli bir stil elde edeceksiniz.

BVLGARI

Lily Aldridge: Yandan ayırdığınız saçlarınızı köpük ya da kremle sabitleyerek kulağınızın arkasına atın. İşte 2 dakika içinde zarif bir kuğu gibisiniz.

lily-aldridge

lily-aldridge

Mischa Barton: Topladığınız saçlarınızın ön kısımlarını yüzüne düşürdüğünüzde yumuşak ve romantik bir görünüm elde edeceksiniz. Topuzun arka kısmını siyah tel tokalarla sabitlemeyi unutmayın.

Mischa-barton

Angelina Jolie: Angelina Jolie’nin saçlarını bir araya getirerek elde ettiği görünüm ilk bakışta önden çok basit görünebilir. Ama klasik ve ince olduğu tartışılmaz. Saçlarınızın arkasından bir tutamını ayırın ve geri kalanını bu parçayla döndürerek bağlayın. Ardından at kuyruğu kısmını bağlanma noktasının altından sıkıştırın.

angelina-jolie

 

Blake Lively: Bir diğer dağınık model de Blake Lively’den geliyor. Çok sıkı olmayacak şekilde yaptığınız at kuyruğunuzu, bağlanma noktasından yukarı ve öne doğru bir kaç kez çekiştirin ve önden bakıldığında Lively gibi hacimli bir görünüm elde edin.

blake-lively

Amanda Seyfried: Yüzün iki yanına düşen saç tutamları Amanda Seyfried’in elmacık kemiklerini ön plana çıkarıyor ve kesinlikle sıradanlıktan çok uzak görünüyor.

amanda-seyfried

Sarah Hyland: En kolay ve en sade görünümlerden biri olan bu saç örgüsünü gevşek bırakarak dinamik bir görünüm elde edebilirsiniz. Saç spreyiyle örgüyü sabitlemeyi unutmayın, açılıp dağılmasını önleyin.

sarah-hyland

Whitney Port: Rahat, bohem ve dinamik… 60’lı yılların ilham verici güzelliğine ulaşabilmek için sadece bir saç bandı yeterli. 5 dakikada hazırsınız!

whitney-port

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.