Yay Burcu Mitolojisi

Macera dolu Yay burcunun ne zaman neyle karşılaşacağınızı bilemeyeceğiniz dünyasına girmeye var mısınız? Yay burcu kişileri, yarı insan yarı avcı olarak tasvir edilir. Bakalım bu “sentor”lerin Zodyak efsanesi nereden geliyor?

yayMitler ve efsanelere göre, bu maceracı, özgür ruhlu kişiliklerin yarı insan yarı at biçimdeki “Archer” adındaki mitolojik karakterle temsil edildiğini biliyoruz. Peki, bu birleşmenin başlangıcı neydi ve Yay burcuyla ilişkisi nereden geliyordu? Ortak noktaları sınırsız enerjileri miydi? Belki de!

Mitolojik Geçmişi

Chiron; yarı insan yarı at formunda, Jason ve Argonauts tarafından kontrol edilen mitolojik bir varlıktı. Yunan mitolojisine göre, yarı insan yarı at biçimindeki “sentor”ler, maceracı, cesur, bilge karakterlerinin yanı sıra, kavgacı ve medeniyetsiz davranışlarıyla biliniyordu.

İnsan ruhunun, hala bir evrimleşme süreci içinde olduğunu göz önüne alırsak, Yay burcu kişilerinin de bir şekilde her zaman medeni olamadığını söyleyebiliriz. Yay burçları özünde, ruhsal yolculukları ve sahip olduğu tutkularıyla güçlü bir bağ içindedir.

Yay burcu, zodyakta yayına gerilmiş bir okla simgeleştirilmiştir. Bu gözüpek okçular, tüm iyimserlikleriyle, hep daha yukarıya uçabilmek için tutku duyarlar. Büyük hedefler, macera ve bereketin peşinde olan Yay burçları, size tüm enerjisini hissettirir.

Tüm Burçların Mitolojik Geçmişi

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.