Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcu özellikleri neler? Bu burcun insanları hangi yapılarıyla ön plana çıkıyor? Yay kadını ve erkekleri birbirleriyle benzerlik gösteriyor mu?

Yay Burcu genel özellikleri

İşte Yay Burcu kadını ve erkeğinin aşk, iş ve aile hayatına dair genel özellikleri:

Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Elementleri: Ateş, Değişken

Tarihleri: 22 Kasım – 21 Aralık

Yay Burcu genel özellikleri

Kolektif geçişi temsil eden ilk burç Yay’dır. Yay Burcu özellikleri kişiye bireysellikten uzaklaşıp daha toplumsal bir bakış kazandırıyor. Koç’tan Aslan’a kadar olan burçlar bireyselliği, Başak’tan Akrep’e kadar bireysellikten toplumsala geçiş sürecini temsil ederken Yay burcuyla beraber toplumsal bir bakış açısı kazanmaya başlıyoruz. Bundan dolayı Yay’dan Balık burcuna kadar olan süreç toplumsal enerjiyi temsil eder.

Yay Burcu insanları henüz kabullenemediğimiz toplumsal durumlara karşı olumlu bakmamıza yardımcı olur. Yabancı insanlar, yabancı yerler, kültürler, mekanlar hep ilgisini çeker. Her dili kolaylıkla anlayabilirler. Çevreye ve hayvanlara karşı fazlasıyla duyarlıdır. Yay burcu ithalat – ihracat ve uluslar arası ilişkileri anlatır.

Eğer Yay birini tanıyorsanız mutlaka ilk dikkatinizi çeken konulardan biri başka inançlara, kültürlere ve dinlere karşı ilgili oluşudur. Ama bu karakter daha ilk karşılaşmada kendini patavatsızlığı ile tanıtır. Neşesiyle etrafına pozitif enerji saçıp, iyimserliğini tüm insanların üzerine sunar.

Yay Burcu özellikleri bu kişiye idealistlik kazandırır; aynı zamanda da şans… Öğrenim aşkını, seyahat tutkusunu, gezgin oluşunu ve bilgi açlığını onun kadar rahat taşıyabilen başka bir burç yoktur. Her şeyi merak eder. Ona herhangi bir şey söyleyin; hemen detaylarına inerek konuyu toplumsal bir olaya çevirecektir. Tahmin ettiğiniz gibi; o bir entelektüel! Yay Burcu da İkizler gibi yazmaya meraklıdır. Hatta yazılarını bir İkizler’e göre fazla detaylı bulabilirsiniz. Yeni insanlar tanımak ise her zaman onlara cazip gelir, yalnızlık ise onlara göre değildir.

Bolluk ve zenginlik gezegeni Yay Burcu için büyük bir şanstır. Öyle ki sadece bu konularda avantajlı olmakla kalmaz, başka konularda da şansının yaver gitmesine yardımcı olur.

Yay Burcu kadını

Sırtında kendisinden büyük bir çanta, elinde haritasıyla diyardan diyara gezmek ister, çünkü o özgür bir Yay kadınıdır. O yeni kültürler keşfedene kadar, yeni arkadaşlar edinip, yeni diller öğrenene kadar geri dönmeyecektir… Yay Burcu özellikleri kadına kültürlü bir profil oluşturur. Girdiği her ortamı özgür ve güçlü enerjisiyle etkisi altına alır. İnsanlar çoğu zaman gergin olan bu kadının, şen kahkahalarını görüp ve iyimser ruhunu keşfettiklerinde şaşkına uğrarlar. Güçlü görünmesine görünür ama aslında herkese inanabilecek kadar da iyimser bakar. Espri yapmaya bayılır. Akıllıdır. Alımlı ve cazibeli oluşu ise onu diğer kadınlardan bir adım öne çıkarır. Hem ilgili hem de bilgili biridir.

Diyar diyar gezmek ve yeni insanlar tanımak isteyen Yay kadınının önceliği aşk değildir. Hayattan keyif alması için bir sevgiliye ihtiyacı olmadığını düşünür. Entelektüeldir ve felsefik bir tarafı vardı. Aşkı aramaktansa tesadüfen olmasını tercih eder. Son derece sıcak, ateşli ve romantik bir kadındır. Oldukça patavatsız olduğu zamanlar vardır. Genelde ikili ilişkilerinde de bu yanını saklayamazlar. Bu özelliği kısa süreli ilişkilerinde sorun yaratsa da uzun süreli beraberliklerinde avantaja dönüşecektir.

Yay Burcu erkeği

Yay Burcu özellikleri erkeğe de meraklı bir yapı kazandırır. Bu erkek neredeyse her konuda bilgi sahibidir. İstendiği takdirde bir konuyu detaylı bir şekilde ele alıp, hakkında birçok doneyle ortaya sunabilir. İş hayatında detaycı oluşlu avantaj olarak görünse de, bir konunun içinde sıkışıp kaldığını hissettiğinde oradan uzaklaşacaktır. Neticede özgürlüğünü kimsenin tehdit etmesini istemez.

Daima kibar, bilgili ve beyefendi tavırlarıyla ön plana çıkar. Entelektüel bir kişiliği vardır. Hayatının her noktasında iyi niyetli davranışlarla hareket eder. İnsanlara değer vermek onun doğasında vardır. Özellikle hayvanlara ve çevreye karşı çok duyarlıdır. Fazlasıyla enerjiktir, sporu sever. Dostlarına çok değer verir. Onlar için yapamayacağı şeyler yoktur. Uyumludur, din, dil, ırk ayrımı yapmadan birleştirici davranır. O herkesi eşit derecede sevmeye ve ilgi göstermeye çalışır.

Hayallerini genelde gerçekleştirebilecek güce erişemezler. Çünkü sürekli bir değişkenlik halindedirler. Sosyal olarak aktif olan bu erkeği kısıtlayabileceğinizi, herhangi bir yere bağlayabileceğinizi düşünüyorsanız yanılırsınız. Onun ruhu özgürlükten beslenir.

Yay Burcu erkeğinin centilmenliğini ilk bakışta hissedeceksiniz. Bu adam her şeyi deneyimlemek ister ve son derece flörtözdür. Dolayısıyla uzun beraberliklere yelken açması biraz zaman alır. Bağımsızlığına düşkün olduğu içinse kendini tam anlamıyla bir ilişkiye adapte edemez. Ama günün birinde sevgiliniz sizi planlarına dahil etmeye başlayıp, küçük de olsa jestler yapmaya başladıysa çok şanslısınız. Bu özgür ruhlu adamın aşkını kazanmışsınız demektir.

Yay burcu erkeği zaman zaman tembel, patavatsız ve fazla dikkatsiz görünebilir.

 
Koç Burcu Özellikler
Boğa Burcu Özellikleri
İkizler Burcu Özellikleri
Yengeç Burcu Özellikleri
Aslan Burcu Özellikleri
Başak Burcu Özellikleri
Terazi Burcu Özellikleri
Akrep Burcu Özellikleri
Oğlak Burcu Özellikleri
Kova Burcu Özellikleri
Balık Burcu Özellikleri

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın