Efsane Sanatçı Leonard Cohen Yaşamını Yitirdi

Efsane yazar, şair, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen, 82 yaşında yaşamını yitirdi. Ünlü sanatçı hayatını kaybetmeden bir süre önce “Ölmeye hazırım. Umarım fazla rahatsızlık vermez” demişti.

Leonard Cohen öldü mü

Dünyaca ünlü Kanadalı sanatçı Leonard Cohen, 82 yaşında hayata gözlerini yumdu. Los Angeles’taki evinde yaşamını yitiren ünlü sanatçının ölüm nedeni hakkında henüz bir bilgi verilmedi. Sony Müzik Kanada’nın Facebook sayfasında yaptığı açıklamada “Efsanevi şair, söz yazarı ve sanatçımızın vefat ettiğini derin üzüntüyle  bildiriyoruz. Müziğin en saygın ve üretken bireyini kaybettik.” denildi. Açıklamada ayrıca, Cohen için daha sonra Los Angeles’ta bir anma  töreni düzenleneceği bildirildi.

Leonard Cohen, geçen ay çıkardığı You Want It Darker albümüyle ilgili açıklama yaparken “Ölmeye hazırım. Umarım fazla rahatsızlık vermez,” demiş, Ağustos ayında ise kaybettiği sevgilisi Marianne Ihlen’e yazdığı mektupta “Sanıyorum ki çok kısa bir süre sonra peşinden geleceğim” şeklinde belirtmişti.

Leonard Cohen kimdir ve burcu nedir?

Leonard Cohen hayatı

Kanada’nın Quebec bölgesindeki Montreal kentinde, bir Yahudi ailesinin çocuğu olarak doğan Leonard Cohen, gelmiş geçmiş en iyi yazar, söz yazarı, şair ve müzisyendir. Kanada’nın en büyük sivil şeref madalyası “Companion of the Order of  Canada” sahibi olan efsane sanatçı, “Canadian Music Hall of Fame” ve “Canadian Songwriters  Hall of Fame”e de kabul edildi. Yaklaşık 60 yıllık bir müzik kariyerine sahip olan Cohen, geçtiğimiz aylarda yeni albümünü yayınlamıştı.

Leonard Cohen burcu

Ünlü şarkıcı ve söz yazarı, “Beautiful Losers”la (Görkemli  Kaybedenler) zirveye çıkarken, Suzanne, “Bird on a Wire”, “I’m Your Man” ve  “Death of A Ladies Man”, Cohen’in en bilinen eserleri arasında yer aldı.

82 yaşında hayata gözlerini yuman Leonard Cohen’in Yeni Astroloji Burcu Başak Köpek, doğum tarihi ise 21 Eylül 1934.

Son Dakika: Rüzgar Çetin 7,5 yıl Hapis Cezası Aldı!
Gündem
  
Son Dakika: Rüzgar Çetin Sebep olduğu trafik kazasıyla polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün hayatını kaybetmesine neden olan...
Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın