Erdal Tosun Cenazesi Hüzünlü Anlara Şahit Oldu!

Erdal Tosun’un Cenazesi hüzünlü anlara şahit oldu. Erdal Tosun’un ilk eşi İlknur Tosun kurduğu o cümle ile Erdal Tosun’un sevenlerini  göz yaşlarına boğdu!

Erdal Tosun’un cenazesi için ilk tören, bugün saat 12.00’de Beşiktaş Kültür Merkezinde (BKM) yapılacak. Ünlü sanatçının cenazesi, Levent Camisinde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda kardeşi Gürdal Tosun’un yanına defnedilecek.

Erdal Tosun İlk Eşi

Erdal Tosun dün Akşam saatlerinde geçirdiği elim kaza sonucu yaşamını yitirdi! Ünlüler camiası yasta! Erdal Tosun’un Cenazesini almaya giden Olgun Şimşek göz yaşlarına boğuldu. Ünlü İsimler Erdal Tosun’un ölüm haberini aldıktan sonra sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımda bulundular.

Erdal Tosun’un ilk eşi İlknur Tosun o cümlesiyle göz yaşlarına boğdu!

Beni Erdal’dan ayırmayın. Beni de o araca bindirin” bu cümle Erdal Tosun’un ilk eşi İlknur Tosun‘ ait. Erdal Tosun’un ölüm haberini alan annesi Sevim Tosun ise acıya dayanamayıp fenalaştı!

Erdal Tosun’a ünlü isimlerden veda mesajı!

Cem Yılmaz Erdal Tosun

Yılmaz Erdoğan: Kardeşimiz, yol arkadaşımız Erdal Abi’mizi talihsiz bir kazada kaybetmenin şaşkınlığı ve derin üzüntüsü içindeyiz. BKM ailesi olarak sanatçımızı yürekten bir sızıyla uğurluyor, yollarımız kesiştiği için kendimizi şanslı sayıyoruz.
Demet Akbağ: Ahhh Erdal’ım. Erdal’ımızı kaybettik. Çok erken kavuştunuz iki kardeş be Erdal’ım. Mekanın cennet olsun. Dün çocuklarımız, sabaha karşı Erdal Tosun’un acı haberi. Kötü başladı yine kış…
Cem Yılmaz: Sevgili Erdal Abimin mekanı cennet olsun. Çok üzgünüm, tüm sevenlerinin başı sağolsun.

Cenaze Töreninde Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ Konuşma Yaptı…

“BU KAHKAHALARIN ÇOĞUNDA TOSUN İMZASI VAR”

Ardından Yılmaz Erdoğan sahneye çıktı. Yılmaz Erdoğan, “Bu bina ülkemizin en çok kahkaha atılan binası. Bu kahkahaların çoğunda Tosun imzası var” dedi. Yılmaz, “Bu kaçınılmaz bir şey, hepimiz buralarda oyalanıp gideceğiz. Bir komedyenin hayata attığı imza kahkahalar. Hayatımızın bundan sonra refleks olarak onun telefonumuzdaki numarasını arayacağız. Google’den önce Erdal vardı. Her şeyi bilir. Haklı çıkar. Tosun ailesi bu ülkenin en efsanevi ailesi. Giderken de şaşırtıcı bir şekilde giden insanlardır. 16 yıl önce buradan Erdal’la beraber Gürdal’ı uğurlamıştık. Onlar hiçbir yere gitmeyecekler. Bu ülke var oldukça onlar da var olacak. Uğurlar olsun…” diye konuştu.

Yılmaz Erdoğan Erdal Tosun cenaze

“BURADA ÇOK ACILI VEDALAR YAPTIK”

Son olarak Demet Akbağ sahneye çıktı. Akbağ, “10 saniyelik saçma tesadüf eseri burada toplandık. Bir 10 saniye bizi toplayan şey. Bu çatı altında birlikte çok güldük. Burada çok acılı vedalar yaptık. Erdal ile birlikte çok acıyla çok insanı buradan uğurladık. 16 yıl önce Gürdal gittikten sonra benim uğurumdu. Onun resmini öpüp sahneye çıkmak. Şimdi bu uğur iki tane oldu. Onları çok seviyoruz. Sevim teyzemiz bizim teyzemiz. Çok fazla çocuğunuz var sevim teyzem” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardında Erdal Tosun için dua edildi. Tosun’un cenazesi alkışlarla Levent Camii’ne uğurlandı.

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın