Mesut Mertcan’ın Hayalini Gerçekleştirdi!

Mesut Mertcan’ın hayalini gerçekleştiren Erhan Çelik “Koltuğum Sizindir” dedi! Eski Trt Haber sunucusu Mesut Mertcan Kimdir?

Erhan Çelik Mesut Mertcan‘ın hayalini dün gece gerçekleştirdi. Duayen sunucu 30 yıl aradan sonra tekrar erkran karşısındaydı.

Duayen sunucu Mesut Mertcan dün akşam Erhan Çelik ile birlikte 30 yıl aradan sonra haber sundu! Mesut Mertcan’ın dileğini gerçekleştiren Erhan Çelik “Koltuğum Sizindir” dedi. Mesut Mertcan’a bir röportajda sorulan soru üzerine dileğinin ölmeden önce TRT’de haber sunmak olduğunu söylemesi üzerine harekete geçen Erhan Çelik dün akşam duayen sunucu Mesut Mertcan’ın dileğini gerçekleştirdi.

Mesut Mertcan’ın 32 yıl sonra Anons ettiği hesaplaşma!

 

Peki Mesut Mertcan’ın ismini nereden biliyoruz? Mesut Mertcan kimdir?

Mesut Mertcan 12 Eylül Darbe bildirisini okuyan TRT spikeridir. 15 Eylül 1946 yılında Adana’da doğmuştur. 70 yaşındaki duayen sunucunun 10 kardeşi vardır. Lise eğitimini Işık lisesinde görmüştür. Yıllarca TRT’de spikerlik yapan Mesut Mertcan‘ın bir dönem birlikte haber sunduğu partneri ise Gülgün Feyman’dır.Mesut Mertcan 1987 yılına kadar TRT’de spikerlik görevine devam etmiş 1987 yılında milletvekili adayı olmuştur. 2001 yılında şiir kitabı çıkarmış olan duayen sunucu 2014 yılında İstanbul’da bir huzur evinde yaşamaya başlamıştır. 2015 yılında ise Adana belediye başkanı Soner Çetin’in daveti üzerine Adana huzur evinde yerleşmiştir. Ayağa kalkmakta zorluk yaşayan TRT Haber spikeri Mesut Mertcan için akülü araba tahsis edilmiştir. Üniversiteyi Ankara’da Gazi Üniversitesi İngiliz Dili Bölümünde okuyan ancak mezun olmadan ayrılan duayen sunucu TRT,Star, Kanal 6, Kanal 9, Ulusal Kanal da spikerlik yaptı.

Mesut Mertcan’ın tarihi 12 Eylül Darbe bildirisini okuması!

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın