Ünlü Oyuncu Gönül Ülkü Özcan Hayatını Kaybetti

Ünlü sinema oyuncusu ve tiyatro sanatçısı Gönül Ülkü Özcan, hayatını kaybetti.

Gönül Ülkü Özcan neden öldü

Gazanfer Özcan’ın eşi ünlü tiyatro sanatçısı Gönül Ülkü Özcan, dün akşam saatlerinde Silivri’deki evinde hayata veda etti. 85 yaşındaki ünlü oyuncunun yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle öldüğü belirtildi.

Özcan’ın torunu Tarık Ündüz DHA’ya yaptığı açıklamada, sanatçının yaşlılığa bağlı sağlık sorunları yaşadığını kaydederek “Provalarda olduğum sırada, ne yazık ki akşam saatlerinde vefat haberini verdiler. Evde bakıcısıyla beraberdi. Nurlar içinde uyusun. Çok üzüntülüyüz.” şeklinde konuştu.

Gönül Ülkü Özcan kimdir ve hangi burçtur

Gönül Ülkü Özcan kimdir hangi burçtur?

85 yaşında hayata gözlerini yuman Gönül Ülkü Özcan, İstanbul’da doğdu. Küçük yaşta, ailesinin desteğiyle 1947’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü’ne girdi. 1962’de tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Gazanfer Özcan’la evlenene kadar Şehir Tiyatroları’nda çalışan sanatçı, daha sonra eşiyle birlikte Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Tiyatrosu’nu kurdu.

Özcan, 2002’deki rahatsızlığına kadar kendi tiyatrolarında çalıştı. 2003’de yeniden sahnelere dönen sanatçı, az sayıda sinema filminde de rol aldı. Kuruntu Ailesi adlı bir diziyi eşi ve kadrosuyla birlikte 16 yıl oynayan sanatçı, “Sabahsız Geceler”, “Satılmış Hayatlar”, “Hürriyet Uğruna Mukaddes Yalan”, “Vur Patlasın Çal Oynasın” isimli yapımların yanı sıra “Avrupa Yakası” ve “Yalan Dünya” isimli dizilerde rol aldı.

En son 2015’te “Yaz’ın Rüyası” adlı televizyon dizisinde oynayan usta oyuncu, 2014’de, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne layık görüldü.

Yaşlılığa bağlı sağlık nedenlerinden dolayı hayata gözlerini yuman ünlü tiyatro sanatçısı ve sinema oyuncusu Gönül Ülkü Özcan’ın Yeni Astroloji Burcu Balık Keçi, doğum tarihi ise 28 Şubat 1931.

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın