Ünlülerin Muhteşem Burç Dövmeleri

Hangi ünlüler astrolojik burçlarını dövme olarak bedenlerinde taşıyor, biliyor musunuz? İşte stil sahibi ünlülerin minimal ve zarif burç dövmeleri


Birbirinden Güzel Burç Dövmeleri Sizi de Cezbedecek

Belki de yıllardır ertelediğiniz dövme yaptırma düşünceniz bu dövmeleri gördükten sonra yeniden canlanabilir! Burçlara göre dövme çeşitleri, size ilham verecek…

Koç Burcu Model  Suvi Koponen

kocburcu-SuviKoponen

Finlandiyalı güzel model Suvi Koponen, minimal Koç burcu sembolünü sağ kulağının arkasında taşıyor.

Koç Burcu Şarkıcı Rochelle Humes

kocburcu-RochelleHumes

Başarılı şarkıcı Rochelle, kendi burcu olan Koç burcu sembolünü, erkek arkadaşının burcuyla birleştirmiş. Sağ el bileğinin içi tarafında bulunan dövmede, “Aries Love Pisces” yani “Koç Aşk Balık” yazıyor.

Aslan Burcu Model Anja Konstantino

aslanburcu-AnjaKonstantino

Havalı model Anja Konstantino, büyük kedilerin en güzellerinden olan Aslan’ı, “Cat (kedi)” kelimesiyle boynunun arka tarafında taşımayı tercih etmiş.

Aslan Burcu Model Cara Delevingne

aslanburcu-CaraDelevingne

Genç ve sempatik model Cara Delevingne, sağ işaret parmağını aslan resmiyle kaplamış. Cara, bedenine kazdığı ilk dövmesini Instagram hesabında hemen paylaşmakta gecikmedi. Dövmenin imzasını taşıyan isim, yetenekli sanatçı Keith (Bang Bang) McCurdy, Cara’nın dövmesiyle alakalı şunları söylüyor;

“Cara, başlangıçta parmağına “Lion (aslan)” kelimesini yazdırmak istediğini söyledi. Ben de ona bunun pek havalı görünmeyeceğini söyledim ve onun yerine parmağında bir aksesuar gibi taşıyabilecek bir görselin daha iyi duracağına dair bir fikir önerdim. Çünkü dövme, moda ve trendlerin çok dışından bir şeydir ve yıllar sonra baktığınızda zamansızlığını hissetmeniz, her an severek taşıyabilmeniz gerekir. Sonuç olarak tamamen zamansız ve benzersiz bir dövme ortaya çıkmasını istersiniz. Özellikle de Cara gibi kişiler için… Sonuçta önerdiğim fikri çok beğendi ve işi hallettik!”

Aslan Burcu Oyuncu Hayden Panettiere

aslanburcu-Hayden Panettiere

Aslan burcu sembolü, Hayden Panettiere’nin sağ ayak bileğinde gözümüze çarpıyor. Bu onun ilk dövmesiydi ve annesinin izni olmadan yaptırdığı için bunu ondan yıllarca sakladığını itiraf etti.

“Annem bir dövmem olduğunu yıllarca fark etmedi. Bir gün “Hereos”un bir bölümünde  yakın plan çekilen bir sahnede dövmeyi fark etmesiyle göz yaşlarına boğulması bir oldu!”

Başak Burcu Nicole Richie

basakburcu-NicoleRichie

Başak burcunun simgeleyen terimlerden biri olan “Virgin (bakire)” kelimesini, daha 16 yaşındayken sağ el bileğine kazıyan Nicole Richie, bugün bu durumdan biraz pişman görünüyor. Dövme konusunda biraz ağırbaşlı olmakta her zaman fayda var!

Yay Burcu Şarkıcı Rita Ora

yayburcu-RitaOra

Rita Ora, sağ kulağının arkasına Yay burcunu simgeleyen ok ve yay sembollerini kazımayı uygun görmüş. Bizce çok hoş duruyor. Sol kulağının arkasında da isminin baş harfi olan “R” harfi mevcut. Dövmeyle ilgili bir mantık hatası var ki, oku ucu normalde yukarıya bakacak şekilde olması gerekirken, yay ve ok bunun tam terci aşağıya gelecek şekilde resmedilmiş.

Balık Burcu Şarkıcı Rihanna

balikburcu-Rihanna

Ve Balık burcu deyince akla ilk gelen isimlerden; Rihanna… Sağ kulağının arkasını tercih ettiği Balık burcu sembolü, Rihanna’nın ilk dövmesi! 2006 yılında Tokyo’da ünlü bir sanatçıya yaptırdığı bu dövme, son derece şık ve zarif duruyor.

Biraz da yerli ünlülerin dövmelerine göz atmak istiyorsanız, şöyle buyurun.

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın